Wpis z mikrobloga

Może po prostu programu nie bedzie


@bartez_94: W obecnym kształcie program bez limitów z metra i sporym limitem ogólnym wygląda jak ekonomiczny żarcik i to taki średnio śmieszny XD Co mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że raczej to przepchną.
@mickpl: ten rząd tak działa od 8 lat
- deficyt budżetowy będzie 40 mld, jest 400 mld ale przez fundusze covidowe upchnięte
- inflacja będzie w celu, bardziej grozi nam deflacja, jeb 20%
- albo kupują szczepionek tyle, że żeby to zużyć trzeba by każdą chętną osobę 7 razy zaszczepić xD

przecież to są idioci

a Ty wymagasz żeby kmiot buda dobrze policzył popyt na darmowy kredyt na który nie da
dodasz do tego spadająca podaż


@markier: Podaż obecnie rośnie. Różnica między lokalami w ofercie, a sprzedanymi jest już taka jak w 2008 roku. Dodatkowo deweloperka ma masę przygotowanych projektów, które tylko czekają na pompę.

Ale jestem jednocześnie prawie pewien, że ta podaż zostanie wymieciona jak tylko odpalą ten program, kwestia dwóch kwartałów XD
@bartez_94: generalnie spada udział prywatnych inwestycji budowlanych w Polsce, publiczne z samorządów i skarbu państwa też raczej coraz bardziej są ciachane, więc budownictwo na okrętkę, to chyba kolejna gałąź gospodarki stymulowana przez rząd (podobnie jak turystyka przez bony turystyczne).
Kto wie jaka jest rzeczywista sytuacja sektora bankowego w PL w świetle ostatnich zawirowań, więc może to być takie ukryte bail out.

Tak znam się tyle co inni, ale się wypowiem (
Podaż obecnie rośnie.


@mickpl: nieatrakcyjnych mieszkań w kiepskich lokalizacjach.

Nie wiem jak inne miasta ale w wawie nie ma z czego wybierać jak nie chcesz 18 za metr zapłacić. Tzn coś tam jest na Chrzanowie #!$%@?, coś na ursusie ale to są kiepskie lokalizacje. Syf i betonoza a ludzie się jarają ze metro za 5 lat albo syfskie PKP z dojściem 20 minut pieszo.

A nawet tam znika to w mgnieniu
Nie wiem jak inne miasta ale w wawie nie ma z czego wybierać jak nie chcesz 18 za metr zapłacić.


@markier: Cena ofertowa to inna sprawa, ale sama podaż, tj. ile gotowych lokali jest dostępnych od ręki jest największa od 15 lat. W zeszłym roku gotowa oferta bardzo szybko rosła. W 4 kw. rozpoczęły się obniżki i promocje.

Które zniknęły jak Buda ogłosił, że z tym programem to na serio XD
@mickpl: będzie z tego programu dobra beka. Chciałem dobrać do hipoteki na ogród to mi dyro powiedział w piątek sory anon ale lipa bo przy 2+2 macie tyle zdolności co kapitału do spłaty Xd kredyt naprawdę mały a za tą kwotę to teraz nic nie kupisz mądrego, nawet na wtórnym a zarobki na poziomie powyżej 10 k netto z małżą. Program ruszy dopiero porzadnie po obniżce stóp.