Wpis z mikrobloga

Co o tym sądzicie?

tl;dr
Pan Kamil nagrywa jak do Lexusa na blachach UA wsiada pani z dwójką dzieci. Niosą dary od PCK.

Pomoc humanitarna – pomoc materialna i logistyczna dla osób potrzebujących pomocy. Zwykle jest to pomoc krótkoterminowa, dopóki nie zastąpi jej długoterminowa pomoc ze strony rządu i innych instytucji. Wśród potrzebujących są bezdomni, uchodźcy, ofiary klęsk żywiołowych, wojen i głodu.


#polska #ukraina #pck
Utnapisztim2023 - Co o tym sądzicie?

tl;dr
Pan Kamil nagrywa jak do Lexusa na blacha...
  • 153
Prawda jest taka, że biedota leży w dołach w Buczy a kto miał kasę albo kontakty to uciekł, często z dużą ilością majątku. Pracuję w miejscu gdzie znajduje się punkt bezpośredniej pomocy Ukraińcom, jakoś stać tam paniusie na zrobienie pazurów, chodzenie w futrach i składane na pół smartfony, ludzie którzy faktycznie byli bez grosza to pojawiali się przez może 2 tygodnie jak była ta fala, potem już tylko przy kasie przychodzą.
@erixon: Pomoc jest przyznana każdemu kto się zgłosi, nie sprawdzany jest żaden inny aspekt poza tym, że przyszedłeś i jesteś matką z dziećmi z UA. Możesz być np milionerem, nie pracować w PL i należy się twojej rodzinie cały pakiet. Ba, nawet nie weryfikują z kim wjechałeś na teren Polski (mogła ta pani wjechać z mężem i nikt tego nie sprawdzi).

@bigos555: pomogłem tylko znaleźć stronę, na której znajdzie odpowiedź
@pilkarskiswir: pieniądze nie powinny im się należeć, tylko nie powinny im być zabierane. Ktoś im zabiera i decyduje, czy im się to należy, zresztą na podstawie tego, czy zapłodnił albo został zapłodniony xD Masz rację, popieram Twój punkt widzenia, cały czas jestem zdania, że to nie powinna być danina, lecz ulga podatkowa.

@Jasper666: jak wyżej.
@bigos555: Mi to akurat wisi co ona zrobi z tym autem, ale dla twojej informacji są auta dużo tańsze, niż 40k, wykopku. Byłbyś też takim durniem, że jezdzilbys takim autem zaczynając od zera jako uchodźca w obcym kraju? Gratuluję XD Ja bym sprzedał i próbował coś wykombinować z tego hajsu, a kupiłbym coś na początek do 10k.
że jezdzilbys takim autem zaczynając


@kochamcovid: Nic nie wiesz o tej sytuacji poza urojeniami zjebów. Na pewno nie byłoby pierwszą rzeczą o której bym pomyślał sprzedaż auta które znam, w kraju którego języka nie rozumiem, nie znam procedur prawnych, auta od którego będę zależny, które być może posłuży mi do dalszej jazdy po Europie z moimi dziećmi.

początek do 10k.


@kochamcovid: A jak się #!$%@? to siadłbym i poczekał spokojne