Wpis z mikrobloga

Co o tym sądzicie?

tl;dr
Pan Kamil nagrywa jak do Lexusa na blachach UA wsiada pani z dwójką dzieci. Niosą dary od PCK.

Pomoc humanitarna – pomoc materialna i logistyczna dla osób potrzebujących pomocy. Zwykle jest to pomoc krótkoterminowa, dopóki nie zastąpi jej długoterminowa pomoc ze strony rządu i innych instytucji. Wśród potrzebujących są bezdomni, uchodźcy, ofiary klęsk żywiołowych, wojen i głodu.


#polska #ukraina #pck
Utnapisztim2023 - Co o tym sądzicie?

tl;dr
Pan Kamil nagrywa jak do Lexusa na blacha...
  • 153
To zrozumiałe, że wśród uchodźców będzie stosunkowo więcej ludzi, którzy przed wojną byli bogaci, mieli firmy i dobre samochody, niż w ogóle społeczeństwa, ale skoro znaleźli się w takiej sytuacji, która zmusza ich niby do korzystania z pomocy humanitarnej, to chyba jednak mogliby (i byłoby to rozsądne) sprzedać drogie auto, kupić coś tańszego i mieć jakiś hajs na start, na ułożenie sobie życia w nowym kraju. Skoro nie uważają, że sytuacja zmusza
@the_good_guy: Nie mam w zwyczaju obrażania innych ludzi. Dla mnie to nie jest też sytuacja zero jedynkowa, bo tak jak napisał @mamabijeatataniezyje o 500+ dla ludzi z mercedesem, ale też pewnie nie mamy pewności kto korzysta z tego auta.

@kochamcovid: No właśnie jestem podobnego zdania i bardziej chodzi mi rozpatrywanie tej sytuacji w kategorii ludzkiej godności.

@taktoto zgadza się, wyłudzanie pomocy to jest problem bez względu na rasę, narodowość czy
@kochamcovid: Technicznie masz rację, ale z własnego doświadczenia wiem, że ludzie, którzy stracili wszystko i samochód jest ich ostatnia wartościowa rzeczą, nie będą go sprzedawali, bo to właśnie ostatnia wartościowa rzecz, jaka posiadają. Miałem znajoma, która popadła w długi i zamieszkała ze mną na kilka miesięcy. Mimo że posiadała dobre auto to, którego utrzymanie kosztowało, to nie chciała go sprzedać. Ludzka psychologia sprawia, że pozbycia się ostatniej wartościowej rzeczy to przyznanie
@Utnapisztim2023: Ma Lexusa, a w Polsce pewnie wzięła pierwszą lepszą pracę za minimalną albo na czarno by utrzymać dzieciaki i by się budżet spinał. To że korzysta z pomocy sugeruje że jednak budżet się nie spina. No albo ściemnia bo jeździ drogim autem xD