Wpis z mikrobloga

Inflacja na samochodach od 2018 to ponad 100%

Dzisiaj VW Polo zaczyna się od... 93 390 PLN!!!!!!!
W 2018 było to 44 790 PLN !!!!!!!!

Ale żeby nie było tak strasznie, to dla porównania pokażę zarobki:

Najniższa krajowa NETTO 2018 / 2023
1530 PLN / 2784 PLN
= 347,90 EUR (wtedy!) / 595,25 EUR

Średnia krajowa NETTO 2018 / 2023
3455 PLN / 5022 PLN
= 785,62 EUR / 1141,93 EUR

W 2018 pensja minimalna stanowiła 44,28% pensji średniej
W 2023 pensja minimalna stanowi 55,43% pensji średniej

W 2018 by kupić VW Polo potrzeba było:
29,27 pensji minimalnych i 16,08 pensji średnich

W 2023 by kupić VW Polo potrzeba:
27,03 pensji minimalnych / 18,59 pensji średnich

Oznacza to, że pieniądze są gówno warte a różnica między zarabiającymi średnią a minimalna jest coraz mniejsza i to nie jest tak, że ci z najniższą się jakoś strasznie bogacą (chociaż 2 miesiące mniej muszą odkładać na Polo) ale bardziej średni biednieją, bo oni z kolei muszą odkładać ponad 2 miesiące dłużej na ten sam model.

I żeby było jeszcze fajniej to za 93 390 PLN w 2018 szło kupić prawie całego Tiguana albo Passata kombi i jeszcze zostawało 10k zapasu.

Dziękuję WEF, PIS, WHO, FED i komu tam jeszcze :)

#samochody #motoryzacja #gospodarka #pieniadze #biznes
ChickenDriver - Inflacja na samochodach od 2018 to ponad 100% 

Dzisiaj VW Polo zaczy...

źródło: polo2023

Pobierz
  • 62
@ChickenDriver trzeba być jeszcze świadomym tego że nowe auto jest lepiej wyposażone w standardzie głównie ze względu na unijne regulacje, że muszą być kamery i inne duperele poprawiające bezpieczeństwo, podejrzewam, że gdyby doposażyć golasa z 2018 żeby miało takie wyposażenie jak golas z 2023 to pewnie kosztowałby z 70-75k ( ͡º ͜ʖ͡º)

sam się poirytowałem bo chciałem kupić nowe tipo, z bożym 1.4 tak żeby był po
@ChickenDriver: Tylko że kiedyś na taki samochód szło odłożyć, bo ceny tak nie zap***dalały do góry z miesiąca na miesiąc (a czasami i częściej). Teraz jak masz odłożone 50%, to za kwartał przy dobrych wiatrach jak wszystkiego nie wydajesz na utrzymanie (a może i jakaś podwyżka wpadła) dalej masz odłożone 50%.
@ChickenDriver: jakiś czas temu yt wywaliło mi na główną film zachara gdzie mówił o tipo, że tanie i dobre bo dobre i tanie. Jak mówił, że ceny startują od 46k to aż nierealnie mało mi się wydawało i dopiero takie porównania pokazują jak jesteśmy w dupie.
Fakt, że to wciąż tipo i w dodatku za tę cenę wersja absolutnie okrojona ale wciąż mowa o cenie startowej nowego auta na gwarancji.
A
No przecież taki jest i był plan PiSu.
#!$%@? ludzi z oszczędności inflacją i innymi podatkami.
Zrównanie klasy średniej z plebsem, tak żeby minimalna doganiała średnią. Generalnie każdy gówno i po równo i na państwowym cycu.
Tutaj nawet nie można mieć taniej siły roboczej w postaci imigrantów, bo musisz im płacić ciągle podnoszoną minimalną.
@niochland: strasznie głupie jest to co piszesz. Dawajmy się dymać na marżach i nie narzekajmy na ceny czegokolwiek, bo przecież kilka procent najlepiej płatnych specjalistów dużo zarabia xD

Jak to jest, że jak we Francji ceny wzrastają to ludzie wychodzą na ulicę bić się z policją, a jak w Polsce ceny wzrastają to ludzi, którym to przeszkadza, "elita" I "klasa menadżerska" wyśmiewa i nazywa biedakami xD
Dziękuję WEF, PIS, WHO, FED i komu tam jeszcze :)


@ChickenDriver: Szkoda że nie dziękujesz marketingowcom i klientom, którzy nic sobie z tego problemu nie robią i ciągle mimo wszystko napędzają rynek. Chyba tylko na rynku rowerowym widziałem ten bunt kiedy wszyscy sobie zgodnie przyznali że nie zapłacą pierdzielonych 10k za parę rurek aluminum, trochę gumy i plastiku. Ale potem przyszli nieobeznani casuale którzy to kupili, jest popyt jest podaż, szczęśliwi
A weź nic nie mów. Pracuję w polskim oddziale francuskiej firmy. Cała grupa ma rekordowe obroty, nasz oddział jest oczkiem w głowie Francuzów i od wielu lat trzymamy bardzo dobry poziom. Od dwóch lat nie ma ani grosza premii rocznej, bo "optymalizujemy koszty i minimalizujemy straty po covidzie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zadrawoku: #!$%@? dalej i przynoście im rekordowe obroty xD. Po co wam dawać cokolwiek skoro
@xGreatx: z drugiej strony obniżenie poziomu to też byłaby wymówka do cięć itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co by nie mówić to ogólnie firma jest fajna i płacą dobrze, ale i tak stąd #!$%@?, bo jest tak jak mówisz xD nie wiem jak nasz CEO wytrzymuje bycie francuskim popychadłem xD
Teraz praca w salonie to musi być bajlando. Brak klientów , brak roboty. Może okazjonalnie jakąś firma kupi służbowe i może raz na miesiąc ktoś na auto prywatne. Trochę jak ostatnio w salonach Rolexa , nie mieli czego sprzedawać bo mieli problemy z logistyką, więc sprzedawcy tylko mówili że nie ma nic do kupienia i nie wiadomo kiedy będzie i mogli dalej grać w csa ( ͡º ͜ʖ͡º
Narzekający to lenie do kwadratu. Statystyki mówią jasno - bogaci się bogacą, a biedni biednieją.


@niochland: o #!$%@? chlop na b2b 15k uważa się za bogatego xD Trzymajcie mnie bo nie wytrzymie xD Ten wykop jest coraz lepszy xD