Wpis z mikrobloga

@ElMurano: Musimy zobaczyć jak Szymon Hołownia - polski dziennikarz, polityk, pisarz, publicysta, prezenter telewizyjny, działacz społeczny. Kandydat na urząd prezydenta RP w pierwszych i drugich wyborach w 2020 - spiera się z doktorem nauk ekonomicznych, właścicielem firmy zajmującej się doradztwem podatkowym Sławomirem Mentzenem w sprawach podatków i gospodarki. Hołownia odpala protokół 1%.
@look997: Memcen został wyzwany na debatę przez skąd inąd ogarniętego libertarianina Marcina Chmielowskiego. W sobotę podyskutowali i niestety Marcin nie miał szans, a jest człowiekiem na poziomie, doktorem filozofii, politologiem, wiceprezesem Fundacji Wolności i Praworządności. Nie wiem jak Hołownia chce w ogóle mieć podjazd do tego poziomu ze swoim populizmem i płaczliwością. Chętnie bym obejrzał ich duel.
@tomo1111:
To prawda poziom debaty będzie typowy dla naszej polityki - czyli tragiczny, jeden gość który ogarnia ipboxy kucom i napisał 100 śmieszkowych ustaw, a drugi płaczący dziennikarz :)
ale to będzie debata ideologiczna a nie odpytka "co jest na stronie 2137 ustawy o rachunkowości" jak to sobie wyobraziles wielki myslicielu memcenologu

@sotilas: Przecież Pompownia i tak w tej tematyce leży.
@loczyn: Chodzi ci o polityków czy wyborców bo neuropki całe lata gadają że "konfie tylko chodzi o gospodarkę( ͡º ͜ʖ͡º)" że już się pogubiłem w tych waszych fikołkach.
@Kai: Mentzen akurat oficjalnie opowiada sie za likwidacja 500+ i 13/14/15/20 emerytury.

Mozna spokojnie obnizyc podatki w tym kraju. Wystarczy nie #!$%@? miliardow na nietrafione inwestycje wybory kopertowe czy unijne kary. Obnizka podatkow nie sprawi ze Polska sie zawali. To narracja usprawiedliwiajaca wysokie podatki ( )
@Sam_w_domu: Mentzen startuje sam czy Konfederacja? W takie gadki typu wystarczy nie kraść i kasa się znajdzie to uwierzę jak ktoś to policzy. Niech Mentzen w końcu pokaże jakieś wyliczenia to pogadamy, i mówię poważnie, głosowałem na różne formy Korwina od zawsze a teraz nie zagłosuje, bo szurają. Może jakby na poważnie podeszli do obietnic podatkowych to bym szuranie przebolał (chociaż raczej nie). A oni tylko sprzedają jakieś stare śpiewki, a