Wpis z mikrobloga

Szczere pytanie do wykopków.
Jeżeli maski nie działają, to czy zezwolilibyście, żeby chirurg na was operował bez maski, albo żeby chory lekarz też bez niej przyjmował waszych rodziców/dziadków w szpitalu?
#covid19 #koronawirus #pytanie

Czy chcesz, żeby chirurdzy operowali / lekarze przymowali bez maski?

  • Chcę żeby mój chirurg nie nosił maski 22.6% (169)
  • Wolę żeby mój chiururg miał na sobie maskę 77.4% (578)

Oddanych głosów: 747

  • 78
Ludzie nie są aż tacy głupi.


@Krupier:

Są, a o co chodzi?

Przez 2 lata było widać czarno na białym że są. Telewizor mówił załóż maske. To zakładali. Telewizor mówił szczep się to się szczepili. Dzisiaj nic się nie zmieniło "w powietrzu". Jest taka sama ilość zarazków, bakterii, wirusów, tych "znanych" naszemu organizmowi i nowych mutacji lżejszych albo groźniejszych itd. Z tym ze teraz telewizor nie każe nosić maski. To ludzie
Widzisz, zadaję proste pytania, a ty na nie nie potrafisz odpowiedzieć.


@Nie_RabarbaR:

też Ci zadam proste pytania
1. koronawirus przenosi się głównie przez (zaznacz dwie odpowiedzi):
a. aerozole
b. kropelki
c. powierzchnie

2. maska chirurgiczna powstrzymuje (zaznacz jedną odpowiedz):
a. aerozole
b. kropelki
c. powierzchnie

3. celem zakładania maski przez chirurga jest(zaznacz dwie):
a. eliminacja aerozoli z powietrza wdychanego przez pacjenta
b. powstrzymanie chirurga przed pluciem w pole operacyjne
c. powstrzymanie
Takie rzeczy są oczywiste dla świata od dawna gdy w Azji pojawiały się epidemie kilkanaście lat temu


@Lorenzo_Sicario: czekaj, a skąd przyszła do nas obecna epidemia? Z tej samej Azji, w której ludzie tak chętnie noszą maseczki, które przecież tyle dają? Skoro tyle dają to jakim cudem wirus wyszedł poza maseczkową Azję? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
według mnie w przychodniach nawet powinno się chodzić w maseczkach. Na zasadzie jak jestem chory i idę do lekarza do przychodni to ubieram maseczkę.


@mlodyernest: Więc noś w czym problem? Reszta ma najczęściej to coraz bardziej w dupie i nie nosi mimo że nadal jest ten wątpliwy prawnie obowiązek. Sam mam to w dupie i chory chodzę wszędzie i żyję normalnie, jak byłem przeziębiony w styczniu to do apteki poszedłem to
@Nie_RabarbaR: jesteś lekko opóźniony, trolujesz czy wierzysz w to co piszesz? Moim zdaniem masz gigantyczne kompleksy i na pewno nie jesteś lekarzem. Może jak skończysz gimnazjum przyjdzie ci do głowy taki pomysł, ale ja zdecydowanie odradzam komuś z takimi religijnymi przekonaniami odnośnie maseczek zamiast wiedzy.
@Krupier: Co to znaczy "tyle dają". W dwóch komentarzach napisałem że maseczki nie gwarantują tylko ograniczają transmisję a ty odkryłeś podstęp że wirus w kilkusetmilionowym państwie wydostał się poza kontynent mimo że tam noszą maseczki. Przecież to jest tak głupie stwierdzenie z twojej strony że aż szkoda klawiatury na tłumaczenie oczywistych rzeczy.
@Lorenzo_Sicario: Jakie są dowody że maseczki ograniczają transmisję? Widziałem ostatnio metaanalizy które nie były w stanie tego udowodnić, że maseczki miały jakikolwiek wpływ na transmisję. Nie w laboratorium, a w społeczeństwie które nosi maseczki źle i nie zmienia ich co godzinę (co jest niemożliwe w skali globalnej).
@kmiclowsky: Tu wracamy do meritum i tego co napisałes czyli teoria (lab) vs praktyka (noszenie przez ludzi). Od razu jak zalecono i wsadzono w rozporządzenie maski to napisałem że ten nakaz jest bez sensu bo nikt nie obchodzi się z maska jak należy a w związku z tym, nie stanowi ona żadnej ochrony a skoro tak to nakaz jest bez sensu. Tak naprawdę każdy musiałby zachowywać się jak chirurg aby noszenie
Śmiem twierdzić że maski wyrządzili więcej złego niż jakby ich w ogóle nie było.


@Bigbluee:

nie tylko Ty

"Swedish authorities actively discouraged people from wearing face masks, which they said would spread panic, are often worn the wrong way, and can provide a false sense of safety. Some doctors who insisted on wearing a mask at work have been reprimanded or even fired"

:)