Wpis z mikrobloga

Szczere pytanie do wykopków.
Jeżeli maski nie działają, to czy zezwolilibyście, żeby chirurg na was operował bez maski, albo żeby chory lekarz też bez niej przyjmował waszych rodziców/dziadków w szpitalu?
#covid19 #koronawirus #pytanie

Czy chcesz, żeby chirurdzy operowali / lekarze przymowali bez maski?

  • Chcę żeby mój chirurg nie nosił maski 23.1% (149)
  • Wolę żeby mój chiururg miał na sobie maskę 76.9% (496)

Oddanych głosów: 645

  • 70
@Nie_RabarbaR:

Czyli przed 2020 rokiem kompletnie nie zastanawiałeś się:

"Jeżeli maski nie działają, to czy zezwolilibyście, żeby chirurg na was operował bez maski, albo żeby chory lekarz też bez niej przyjmował waszych rodziców/dziadków w szpitalu?"

Czyli wtedy brak maski u lekarza problemem nie był, a teraz nagle jest?
Widzisz już śmieszność Twojej ankiety?
@Nie_RabarbaR:

@lavinka Maska chirurga nie jest przeciwwirusowa, wiesz? Ona chroni przed napluciem do rany. Sala operacyjna jest sterylna. Chcesz być operowany przez lekarza na ulicy w masce, który ma brudne ręce, brudną maskę wyjętą z kieszeni i brudne narzędzia wytarte o spodnie?

Masz odpowiedź.
Zadajesz pytanie jak na początku 2020 roku.
chcę to usłyszeć od ciebie. Czemu według ciebie chirurg nosi maskę podczas zabiegu?


@Nie_RabarbaR: a co jest napisane w podręczniku medycyny?
Ochrona pacjenta przed wirusami układu oddechowego?
Czy coś o bakteryjnym zakażeniu pola operacyjnego i płynach ustrojowych pacjenta tryskających w usta chirurga

Zrób ankietę na forum dla lekarzy jak sama nie umiesz w podręczniku znaleźć.
@Nie_RabarbaR: W ślinie znajduje się ślina. Obca substancja. Nie wiesz, że ślina osoby z grupą A jest toksyczna dla osoby z grupą 0? To jak transfuzja. Inne antygeny. Wcale nie chodzi o bakterie, bo lekarz jest przed wejściem do sali operacyjnej dokładnie sterylizowany, jak i jego usta i gardło i nos. Wytłumacz mi, jak brudna maseczka chroni kogokolwiek?
@Nie_RabarbaR: Nie, chcę, by był sterylny. Brudna maseczka i brudne ręce mnie nie ochronią podczas operacji, wiesz? Maska ma być wysterylizowana. Ile razy sterylizowałeś maskę przed włożeniem jej na twarz za pomocą rąk w wysterylizowanych rękawiczkach?
@Adam_Prosty: Ale ty nic nie zacytowałeś. To po 1. A po 2, ja chcę poznać twoją wiedzę. Nie wiesz, że najlepszym sposobem do przekonania kogoś jest pokazanie słuszności swoich teorii i rozwianie wątpliwości? Ja tu nie przyszłam żeby ludzi uczyć. Ale ty możesz mnie przekonać.
No to dalej, czy w ślinie są wirusy? I czemu anestezjolodzy na oddziale intensywnej terapii (gdzie nie ma operacji) noszą maseczki?
@Adam_Prosty: Ale czemu ja miałabym dawać prace naukowe (których nawet ty nie dałeś), skoro powtarzam jeszcze raz: ja NIE CHCĘ zmienić twojego poglądu; ja chcę go poznać. Dlatego po raz kolejny pytam: Czy w twojej wizji biologii, wirusy znajdują się w ślinie? I dlaczego anestezjolodzy którzy pracują na OIT (Nie na bloku) noszą maseczki?
@Bnkpl: kiedyś te agencje jakoś bardziej się starały tworząc groovera, teraz już słabo te zarzutki idą (,)

Całkowita zgoda.
Te ichniejsze akcje to bardziej otwierają oczy dotychczas zaślepionym, niż nakłaniają otumanionych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż Grooveer też w końcu poległ, chociaż mentalnie to był najgłupszy w stadzie, czyli idealny propagandzista ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak to z
Dawno mnie nie było i widzę że na tagu bez zmian. Nie ma Groovera i kto inny został przydzielony do tagu w celu ratowania umarlaka nazywającego się "narracja covidowa".
Temat maski u chirurga był ZAWSZE wyciągany w momencie jak covidianom kończyły się argumenty. Coś na zasadzie: A u was biją murzynów....Czyli przekładając to na covidianski jezyk: A chirurg też nosi maske, po co skoro uważasz że nie działa.
Ile ja dyskusji przetoczyłem
@velmar:

@lavinka Maska chirurga nie jest przeciwwirusowa, wiesz? Ona chroni przed napluciem do rany. Sala operacyjna jest sterylna. Chcesz być operowany przez lekarza na ulicy w masce, który ma brudne ręce, brudną maskę wyjętą z kieszeni i brudne narzędzia wytarte o spodnie?


Masz odpowiedź.

Zadajesz pytanie jak na początku 2020 roku


@Nie_RabarbaR

@velmar: @lavinka: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Powiesz mi misiaczku bez wykształcenia, w takim razie co się w tej ślinie znajduje,
wiem, bo jestem lekarzem


@Nie_RabarbaR: frustru jakieś z pana doktora wychodzi. czyżby to tęsknota za dodatkiem covidowym tak dawała się we znaki, że zachociało się doktorowi robić gównoburze na portalu z papieżem i gołymi babami? spokojnego dyżuru panie doktorze.