Wpis z mikrobloga

Szczere pytanie do wykopków.
Jeżeli maski nie działają, to czy zezwolilibyście, żeby chirurg na was operował bez maski, albo żeby chory lekarz też bez niej przyjmował waszych rodziców/dziadków w szpitalu?
#covid19 #koronawirus #pytanie

Czy chcesz, żeby chirurdzy operowali / lekarze przymowali bez maski?

  • Chcę żeby mój chirurg nie nosił maski 22.6% (169)
  • Wolę żeby mój chiururg miał na sobie maskę 77.4% (578)

Oddanych głosów: 747

  • 78
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty: A, czyli w ślinie są bakterie. A wirusy według ciebie w ślinie są?
Mogę też spytać, skoro chirurdzy tylko noszą maseczki żeby "bakterie nie zakaziły pola" (XDDDDD ale debilne stwierdzenie), to drugie pytanie brzmi, czemu anestezjolodzy na intensywnej terapii noszą maseczki, skoro tam nie ma operacji?
  • Odpowiedz
@lavinka: Ok, czyli rozumiem że ty nie chcesz żeby chirurg operował cię w maseczce. Wiesz że możesz taką prośbę napisać w dokumentacji medycznej? Gdy następny raz trafisz do szpitala, proszę cię, napisz że chcesz zeby chirurdzy cię operowali bez maseczki, i że jest to świadoma decyzja, bo wiesz co one robią.
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR: Nie, chcę, by był sterylny. Brudna maseczka i brudne ręce mnie nie ochronią podczas operacji, wiesz? Maska ma być wysterylizowana. Ile razy sterylizowałeś maskę przed włożeniem jej na twarz za pomocą rąk w wysterylizowanych rękawiczkach?
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty: Ale ty nic nie zacytowałeś. To po 1. A po 2, ja chcę poznać twoją wiedzę. Nie wiesz, że najlepszym sposobem do przekonania kogoś jest pokazanie słuszności swoich teorii i rozwianie wątpliwości? Ja tu nie przyszłam żeby ludzi uczyć. Ale ty możesz mnie przekonać.
No to dalej, czy w ślinie są wirusy? I czemu anestezjolodzy na oddziale intensywnej terapii (gdzie nie ma operacji) noszą maseczki?
  • Odpowiedz
Co za prostacka zarzutka "postępowego covidianina".
Dlatego nie chciałeś mówić o roku 2020 bo ci to nie pasuje do twoich mądrości o "medycznym wykształceniu".
Coraz gorzej wam idzie ta covidowa propaganda.
Boli was, że Polacy nie okazali się tacy głupi, co?
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR: to jak postawione są pytania w ankiecie wyraźnie pokazuje po co tu przyszłaś.

No pani doktor podeślij chociaż linkę do artykułu o infekcjach wirusowych układu oddechowego na sali operacyjnej
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty: Ja nie chcę zmieniać twojego zdania. Ja chcę je poznać. Czy w twojej wizji biologii, wirusy znajdują się w ślinie? I dlaczego anestezjolodzy którzy pracują na OIT (Nie na bloku) noszą maseczki?
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: Wiesz jak się wirusy przenoszą (w tym covid)?

Oczywiście, że wiem. W 2023 roku roznoszą się dokadnie tak jak w 2020 roku, ale wtedy żaden lekarz nie nosił masek chirurgicznych jako zabezpieczenie przed wirusami.
A ty wiesz?
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty: Ale czemu ja miałabym dawać prace naukowe (których nawet ty nie dałeś), skoro powtarzam jeszcze raz: ja NIE CHCĘ zmienić twojego poglądu; ja chcę go poznać. Dlatego po raz kolejny pytam: Czy w twojej wizji biologii, wirusy znajdują się w ślinie? I dlaczego anestezjolodzy którzy pracują na OIT (Nie na bloku) noszą maseczki?
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR: nie, nie chcesz poznać mojego zdania, sposób postawienia pytań wyraźnie pokazuje że cel jest zupełnie inny!

Argument z chirurgiem na sali operacyjnej jest jednym z durniejszych argumentów zwolenników wiary w nauke.... Serio odczytaj sobie jaki jest cel noszenia tej maski i dlaczego nie jest to np ffp2 ??? :) Bo widać braki w edukacji
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR: kiedyś te agencje jakoś bardziej się starały tworząc groovera, teraz już słabo te zarzutki idą (,)


@Bnkpl: jeszcze pajac podaje się za lekarza :), jak teraz takich niedouczonych robią to współczuję ludziom których leczy...
  • Odpowiedz
@Bnkpl: kiedyś te agencje jakoś bardziej się starały tworząc groovera, teraz już słabo te zarzutki idą (,)

Całkowita zgoda.
Te ichniejsze akcje to bardziej otwierają oczy dotychczas zaślepionym, niż nakłaniają otumanionych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż Grooveer też w końcu poległ, chociaż mentalnie to był najgłupszy w stadzie, czyli idealny propagandzista ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak to
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty: Zdawałeś przynajmniej maturę z biologii? Wiem że studiów biologiczno-naukowych żadnych nie masz, ale czy przynajmniej biologię w liceum zdawałeś? Proste pytanie.

Widzisz, zadaję proste pytania, a ty na nie nie potrafisz odpowiedzieć.
  • Odpowiedz