Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@itsoverforme32445:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pygmalion_effect

Sprawa nie jest czarno-biała. Sytuację utrudnia pozostawanie w kontakcie wyłącznie z tymi samymi ludźmi, którzy wyrobili sobie zdanie na nasz temat, bo oni wyrobili sobie już opinię na nasz temat. Zmiana siebie w tej sytuacji, zmusza ich do zmiany opinii na nasz temat lub narzucania nam ich opinii, abyśmy powrócili do starych, znajomych zachowań. Będą odnosić wrażenie, że udajesz, że coś jest nie tak.

Gdy zmienisz otoczenie i jednocześnie
Nemayu - @itsoverforme32445: 
https://en.wikipedia.org/wiki/Pygmalion_effect

Sprawa ...
@Nemayu Przed erą masowych informacji w necie też tak to wyglądało. Jestem z natury raczej ekstrawertyczny, chociaż obecnie mocno przytłumiony. Większość osób oceniała mnie jako nieśmiałą, a nawet wycofaną, również w czasach mojej młodości. Oceniali mnie tak, tylko dlatego, że jestem niski i brzydki. Nie miało to znaczenia, że przy tych osobach, potrafiłem zgadać do nieznanych mi ludzi na jakimś koncercie, itp. @itsoverforme32445 @dobrychlopakzsenegalu
@gnomol: Musisz wziąć jeszcze pod uwagę sygnały niewerbalne. Możesz robić coś, ale mimo wszystko sprawiać wrażenie, że jest to wymuszone, dużym wysiłkiem lub jesteś w tym niepewny, sztywny.
@Nemayu Nie, bo ja się nie zmuszałem do zagadywania, jeżeli mi wychodziło to wychodziło, a jak nie to nie, typowa natura. Napewno chodziło o moją brzydką i aseksualną twarz. To ona podświadomie wywoływała w rozmówcach taką kategoryzację mojej osoby.
@gnomol zastanawiam się, czy to, co piszesz, to nie jest jakieś zniekształcenie poznawcze. Tzn. postawiłeś sobie jakąś tezę i znajdujesz na siłę jej potwierdzenie. A przyczyna mogłabyć inna.
Znam wiele brzydkich osób, których nie zakateryzowałbym jako nieśmiałe tylko z powodu ich wyglądu. A przecież powinienem operować takimi samymi schematami myślowymi jak większość społeczeństwa. Wybacz, ale to niedorzeczne
@AlexBrown Co tu jest niedorzeczne? Moja brzydka twarz wywołuje takie reakcje? Zaskakujące to jest myśleć, że skoro u innych brzydkich tak to nie wygląda, to znaczy, że w moim przypadku to również niemoże tak działać, a działa. Kiedyś mi jedna kobieta powiedziała, że moja twarz jest tak brzydka i aseksualna, że przypomina postać z kreskówki, nie chodziło o żadną konkretną, tylko taki typ urody. W dodatku jestem niski, tak naprawdę, a nie
@gnomol przepraszam, nie chciałem bagatelizować Twoich doświadczeń. Po prostu wydaje mi się, że to nie twarz jest przyczyną. Wydaje mi się, że jest to trochę pod tezę, bo inaczej u każdego byłoby tak, jak to opisujesz
@gnomol: Samo badanie traumy post-holocaustowej, z krótkiego opisu, wydaje mi się nierzetelne, ale inne badanie jest ciekawe:

Myszy i ludzie
Wcześniej udowodniono teorię dziedziczenia epigenetycznego u zwierząt. W eksperymencie Uniwersytetu Emory w Atlancie wywołano u samców myszy strach przed zapachem kwiatu wiśni, łącząc go z impulsem elektrycznym. W końcu myszy bały się samego zapachu, nawet gdy nie towarzyszyło mu porażenie prądem. Mimo że ich młode nie miały kontaktu z wonią, występowała