Wpis z mikrobloga

Myślicie że oświadczyny w wieku 23/24 lat po ponad 6 latach związku to dobry czas czy za wcześnie/późno? Różowy wie że to max na co się zdecyduje to narzeczeństwo, umowy cywilno prawnej, potocznie zwanej dla zmylenia przeciwnika małżeństwem nie chce zawierać, ona to akceptuje. Chcemy lecieć w tripa na kilka miesięcy do Azji pod koniec roku i wtedy chciałbym to zrobić.
#zwiazki #rozowepaski
  • 99
@LM2525: Grzeczniej proszę.

oświadczyny «propozycja zawarcia małżeństwa; też: wypowiedzenie takiej propozycji»


Źródło

oświadczyny definicja - złożenie propozycji zawarcia małżeństwa, czynione tradycyjnie przez mężczyznę kobiecie, a dawniej także połączone z prośbą o zgodę na małżeństwo, kierowaną do jej rodziców lub opiekunów


Źródło

Co to jest małżeństwo to chyba każdy wie.
Chcesz złożyć deklarację, a nie się oświadczyć.


@peszek_leszek: oświadczyny to też tylko złożenie deklaracji, po którym kompletnie nie musi iść nic dalej.

Oczywiście OP mógłby powiedzieć że chce złożyć oświadczenie, zamiast powiedzieć że chce się oświadczyć, ale domyślnie przecież wiadomo że mówiąc to ma na myśli, że chce tej jedynej zadeklarować miłość do końca, użył takiego sformułowania żeby było jasne, gdyby napisał że chce oświadczyć to byłoby co najmniej dziwne. A
@Ciemny009 podobnie było u mnie w związku z exem, na początku tez nie chciałam ślubu, po paru latach stwierdziliśmy że może kiedyś tak, ale pierścionek był dla mnie ważnym symbolem i bardzo lubiłam go nosić. A skoro nie niesie to żadnych skutków, a jesteście już razem parę lat to raczej nie jest za wcześnie.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@peszek_leszek chciałbym oświadczyć mojemu różowemu że myślę o nas na poważnie, dlatego moim celem jest narzeczeństwo z nią. Poważniej brzmi narzeczona niż dziewczyna i chce złożyć jej takową deklarację. Z drugiej strony nie chcę małżeństwa które nie ma ŻADNYCH korzyści dla mężczyzny. Wyskoczylabys ze spadochronem jakbyś miała 40% szans na to że spadochron się nie otworzy? Takie szanse są obecnie wg GUSu na rozwód. Ale to nie temat dlaczego nie uznaje małżeństwa.