Wpis z mikrobloga

Myślicie że oświadczyny w wieku 23/24 lat po ponad 6 latach związku to dobry czas czy za wcześnie/późno? Różowy wie że to max na co się zdecyduje to narzeczeństwo, umowy cywilno prawnej, potocznie zwanej dla zmylenia przeciwnika małżeństwem nie chce zawierać, ona to akceptuje. Chcemy lecieć w tripa na kilka miesięcy do Azji pod koniec roku i wtedy chciałbym to zrobić.
#zwiazki #rozowepaski
  • 99
@Ciemny009: A to czasem nie jest grą na zmiękczenie materiału pt. "no skoro już jest pierścionek bez deklaracji to może jednak po kilku latach co ci będzie szkodziło tą deklarację sformalizować"?

Z drugiej strony wczoraj też słyszałem laskę co jest z chłopem 6 lat (on ma 24) i mówiła, że chciałaby pierścionek nawet jako symbol "level up" i nie musiałby się hajtać tylko mieć symbol, że ktoś o niej myśli poważnie.
dla mnie ślub jest bardzo niekorzystny


@Ciemny009: co jest niekorzystnego czego nie można wyłączyć ?

a co do fikołka twojego

o, umowy cywilno prawnej, potocznie zwanej dla zmylenia przeciwnika małżeństwem


to dla wiadomości ślub cywilny stoi ponad kościelnym. Wyobraź sobie, że ludzie mają prawo nie wierzyć w gusła, więc biorą jedyny słuszny ślub cywilny. Moim zdaniem ślub kościelny to wygłupy przed dziadem co udaje, że z bogiem rozmwia XD

Od 1
@Tytanowy_Lucjan: nie jest zmiękczeniem, bo nigdy różowa nie wspomniała o tym ani razu mnie nie naciskała na jakiś pierścionek. Kompletnie moja inicjatywa. Właśnie chodzi mi bardziej o to co napisałeś, o ten "level up", może nic nie znaczący ale małżeństwo też nic nie znaczy, chyba że problemy.
@Ciemny009: Jak dla mnie konotacja pierścionka jest jednoznaczna - ma domyślnie prowadzić do małżeństwa. Jak tego małżeństwa nie chesz (i słusznie) to bez sensu wg mnie robić szopki pseudonarzeczeńskie, wydawać hajsy i organizować "specjalne okazje".

Mój kolega ma już trójkę dzieci i dopiero niedawno (po 15 latach) się pobrali, bo jej się w końcu zachciało być "prawdziwą żoną", a tak to nigdy nic nie wspominała. I nie chodziło tu nawet o