Wpis z mikrobloga

Facebook jest tak popieprzonym obecnie syfem, że znaleźć jakąkolwiek treść która nas interesuje graniczy z cudem. Przekopanie się przez reklamy, materiały sponsorowane, materiały proponowane to jest jak walka z wiatrakami. Mam zaobserwowanych i polubionych kilkanaście stron, między innymi Polscy Łowcy Burz. Dopiero dziś, po #!$%@? 17 godzinach od publikacji ich materiału fb mi pozwoliło jakimś cudem dokopać się do materiału o nadchodzących burzach które były wczoraj xD Kiedyś na tablicy było tylko to co wrzucali znajomi + posty polubionych i obserwowanych jakiś grup tematycznych itp. Dziś to jedna wielka #!$%@? reklama.
Dlaczego tam jeszcze zaglądam, a no właśnie dlatego żeby cudem dokopywać się do ważnych dla mnie informacji wrzucanych przez obserwowane osoby lub giełdy tematyczne. W inny przypadku już dawno pozbyłbym się tego przesiąkniętego reklamami gówna.
#zalesie #facebook
  • 31
@lukaszy Facebook ubił fora tematyczne, przez co bezpowrotnie uleciała z internetu przerażająca ilość pomocnej, praktycznej wiedzy. Na tych grupkach tematycznych nie idzie niczego znaleźć, np. ja swego czasu próbowałem pozbyć się trądziku, ktoś mi polecił grupkę o kosmetykach, ale facebookowa wyszukiwarka jest tak #!$%@? i chaotyczna, że nie idzie nic znaleźć. Ta apka jest nastawiona na reklamy i bieżące informacje, natomiast cokolwiek starszego znika w algorytmach. Żeby się czegoś dowiedzieć zawsze w
@lukaszy: totalne badiewie teraz. ja np prowdze domowa piekarnie
mam fanpage, mam jakies 3200 obserwujcych
pisze post i jak on wyswietli sie 300 osobom to jest duzo

sam obserwuje inne strony i tez ich kontent mi sie nie wyswietla za to mam mnostwo proponowanych durnyuch filmow, reklam i innego gowna:( nawet dodanie strony do ulubionych na FB nie diala jak powinno, ni by maja sie te powidomie nia lepiej pokaazywc ale
Ta apka jest nastawiona na reklamy i bieżące informacje, natomiast cokolwiek starszego znika w algorytmach.


@cutecatboy: tutaj na wykopie też ludzie głośno domagają się infinite scrolla chyba nie rozumiejąc, że to zamieni ten portal w drugiego facebooka. Wyszukiwarki nie indeksują treści z infitine scrolla więc nie będą już zwracać wyników z frazą jeśli padła w gorących albo w komentarzach. No i nie cofniesz się dalej niż kilka godzin/dni wstecz. Ja na
@lukaszy ja to się ostatnio uśmiałem, jak na tablicy absolutnie nie wyświetliło mi się to, że moja partnerka została oznaczona na jakichś fotkach i je polubiła itp. Ale jak przewijam to na 5 postów 4 są sponsorowane albo „proponowane dla ciebie”. Kiedyś to nawet powiadomienia przychodziły, jak jakiś znajomy zrobił cos polubił/skomentował/udostępnił po dłuższym czasie absencji na fb, a teraz jak sobie nie pododaje do ulubionych, to prędzej zapomnę, że tacy ludzie
F.B. Purity plugin sobie zainstaluj i pokonfiguruj, to nie bedziesz miec zadnych tresci sponsorowanych itp.


@Bidliek: przy tym jak obecnie działa algorytm facebooka to FB Purity sprawi że w ogóle nie będziesz nic widział xD true story, po prostu te #!$%@? algorytmy nie zwracają żadnych sensownych treści i FB Purity nie ma nawet czego filtrować. Kiedyś używałem tego dodatku a potem zrezygnowałem bo po prostu praktycznie NIC nie pojawiało mi się
@Marmite: Może coś źle skonfigurowałeś. Ja widzę newsfeed taki jaki był te kilka lat temu, z tym że mało znajomych jeszcze coś wrzuca na FB, więc jest przewaga stron, które mam polubione i śledzę. I chyba to jedyna wartość jaką daje mi facebook aktualnie
@Bidliek: jeśli backend Facebooka nie zwraca jakichś treści to FB Purity nie wyczaruje ich przecież z powietrza. U mnie to nie działało, tzn. działało przez jakieś 2 czy 3 lata aż Facebook nie podkręcił algorytmu zbyt mocno
@lukaszy: od kilku dni coś z youtubem się stało, że pokazuje mi w połowie jakiś randomowy syf. Mało tego - jak wejdziesz na czyjś kanał to pokazuje już 3 miniaturki wrzedzie xd wcześnej chyba były 4 lub 5. Kurde zarazj bedzie scrolowanie jednego filmu na raz.
Już nie wspomnę o szortach - jakie to jest gówno.