Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie na TikToku ten trend polegający na użalaniu się obrzydliwego normictwa nad sobą.
Serio, oni tam przeżywają, że mają np. 25 lat i są smutni, bo chce im się spać o 22 a jeszcze niedawno walili wódę na mrozie do 4 rano xD
Jeszcze te różowe - no, nic mi się nie udało, ale mam kochanego chłopaka, który ma mieszkanie, auto, dobrą pracę itd. Jest dla mnie ogromnym wsparciem xD
Socjale tak wyprały mózgi, że 23 latkowie mają poczucie winy, że w tym wieku nie mają jeszcze pięciu mieszkań, własnej firmy i nie zwiedzili całego świata xd
#przegrywy
kaczek93 - Rozwala mnie na TikToku ten trend polegający na użalaniu się obrzydliwego ...

źródło: Screenshot_2023-03-17-13-48-33-345_com.zhiliaoapp.musically

Pobierz
  • 80
@kaczek93: Każdy ma prawo to przeżywania tego, co czuje. To takie #!$%@?, że nie masz prawa być smutny, bo coś ci w życiu wychodzi. Wiadomo, że szansa na #!$%@?ą psychę rośnie im gorszy start i środowisko, ale na to nie ma reguły. A to, że w dzisiejszych czasach użalanie się nad sobą w socjalach przynosi wymierne korzyści, to co innego. Kłamcy i oszuści byli i zawsze będą.
@kaczek93 Oj tak, socjale takie zajebiste. Gosciu, jakie my w Polsce mamy socjale? Zwłaszcza dla jakiegoś małolata? Możesz mi to podliczyć? Kurde jak to takie zajebiste to chyba aż też pójdę na bezrobocie i będę ciągnął socjal. No, dajesz, ile idzie wyciągnąć? Bo mi się coś wydaje, że pomoc socjalna w Polsce jest jedną z najniższych w całej UE. Udowodnisz mi, że tak nie jest?
@Sandrinia: Co Ty za głupoty wypisujesz? Po pierwsze kiedyś, czyli za komuny mieszkało się głównie w kwaterach pracowniczych przed zakładem, jak miałaś układy w partii, lub dałaś w łape komu trzeba, to Ci przydzielili mieszkanie. Na wsiach kiedyś rodziny normalnie pomieszkiwali u swoich rodziców i nikt tego nie komentował. Komentowali jednak to, że w wieku 18 lat dalej byłaś sama i nie urodziłaś jeszcze dzieci, kiedyś ludzie bardzo młodo rodzili dzieci,
, a jak była parka to wynajmowali mieszkanie i mogli normalnie pogodzić pracę z nauką i założeniem rodziny


@Sandrinia: podziekuj darmowym kredytom dla każdego biedaka z najniższą krajową i braku opodatkowania nieruchomości, aby nie opłacało się w ten sposób budować kapitału :p
Dziewczyna ze screena martwi się o sprawy finansowe i o przyszłość, a przegryw neetujący pasożyt żyjący na garnuszku u mamusi

@Sandrinia: Tym bardziej może się o to martwić, skoro najprawdopodobniej jest w znacznie gorszej pozycji na tzw. "rynku pracy".

największym ludzkim problelem jaki może tylko istnieć jest to, że chłop nigdy za rękę nie trzymał.

Zauważ, że "chłop nigdy za rękę nie trzymał" nie wyklucza żadnych innych problemów, jest tylko dodatkiem
Wtedy studenta było stać na wynajem przynajmniej pokoju


@Sandrinia: może studentów było mniej, studiowałem koło 2010 i za stypendium naukowe można było opłacić pokój teraz mniej więcej też tak jest. Stypendium na pwr to 1200zł to akurat na pokój, do tego kasa wypracowana przez wakacje na jedzenie i powinno starczyć. Na pewno nie pomaga system gdzie uczelnie dostają kasę za ilość i powiększają liczbę przyjmowanych na kierunkach które są bezużyteczne dla
@jantje_van_sluis jakbym jeszcze nie był na rynku pracy albo zarabiał mniej to wolałbym czytać ze za 6k nie da się w p0lsce żyć (to prawda chyba że nie przeszkadza ci brak oszczędności lub masz już mieszkanie) zamiast być poklepywanym po plecach że moje 3k netto to dobra wypłata. tak to może bym się zawczasu przygotował i zawziął zamiast cały wolny czas spędzać na netflixie