Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie na TikToku ten trend polegający na użalaniu się obrzydliwego normictwa nad sobą.
Serio, oni tam przeżywają, że mają np. 25 lat i są smutni, bo chce im się spać o 22 a jeszcze niedawno walili wódę na mrozie do 4 rano xD
Jeszcze te różowe - no, nic mi się nie udało, ale mam kochanego chłopaka, który ma mieszkanie, auto, dobrą pracę itd. Jest dla mnie ogromnym wsparciem xD
Socjale tak wyprały mózgi, że 23 latkowie mają poczucie winy, że w tym wieku nie mają jeszcze pięciu mieszkań, własnej firmy i nie zwiedzili całego świata xd
#przegrywy
kaczek93 - Rozwala mnie na TikToku ten trend polegający na użalaniu się obrzydliwego ...

źródło: Screenshot_2023-03-17-13-48-33-345_com.zhiliaoapp.musically

Pobierz
  • 80
Tylko że zaledwie 15 lat temu jak ktoś w wieku 23 lat nadal mieszkał z rodzicami to był pośmiewiskiem (przynajmniej w dużych miastach). Wtedy studenta było stać na wynajem przynajmniej pokoju, a jak była parka to wynajmowali mieszkanie i mogli normalnie pogodzić pracę z nauką i założeniem rodziny, teraz dla większości jest to nieosiągalne i zwyczajnie muszą żyć z rodzicami pod jednym dachem co najmniej do końca studiów. Dziewczyna ze screena martwi
@kaczek93: nam na poczatku wieku nawet nie dawano nadzieji ze bedziemy miec jakakolwiek robote, bezrobocie w powiecie wynosilo ..38% stawki na czarno po znajomosci to bylo cos ok 4zl /h w 2005 nosilem juz irokeza po londynie i tyralem po budowach, nie poszedlem na studia z racji ze matce zalegali z wyplatami na państwowej fabryce a ojcu placili z 1200zl
@Sandrinia: ale smuty walisz. ale niby czemu nie stać na wynajem pokoju. Zwykle dach nad głową wedle złotej zasady proporcji kosztował 1/3 zarobków. Teraz tez 3-4k zarobić to zwykła pensja osiągalna dla każdego. To jaki problem zapłacić 1-1.5k za pokój/kawalerkę. No chyba że chcę mieć tę kawalerkę w wojewódzkim no i ratka za ajfona ciśnie. ludzie ogarnijcie się.
@Sandrinia: Jakie 15 lat temu?! w czasie moich studiów znałem ze trzy takie pary które wynajmowały mieszkanie na spółę i po studiach pamiętam, że byli już po ślubie.


@apee eeeee tam kosmetologia, analityka, farmacja, biotechnologia, to nie są jakieś top studia. Z dojazdami też nie było tak źle, ja jeździłem z domu rodzinnego baby-benzem. Przynajmniej dopóki go nie rozwaliłem i do łask wrócił poldek-power prezez resztę studiów XD
@kaczek93: Przecież użalanie się nad sobą to specjalność nastolatków i dwudziestolatków. Dotyczy wszystkich grup społecznych w tym wieku na przestrzeni dziejów.

Dorośli wiecznie pieprzą że "kurła kiedyś to było, teraz świat schodzi na psy, młodzi to życia nie znają i tylko wszystko rozjebią", a młodzi pieprzą "że oni to mają najgorzej ze wszystkich a starzy ich nie rozumieją i zostawili im #!$%@? świat". Aktualne tak samo dzisiaj jak i tysiąc lat
Tylko że zaledwie 15 lat temu jak ktoś w wieku 23 lat nadal mieszkał z rodzicami to był pośmiewiskiem (przynajmniej w dużych miastach). Wtedy studenta było stać na wynajem przynajmniej pokoju, a jak była parka to wynajmowali mieszkanie i mogli normalnie pogodzić pracę z nauką i założeniem rodziny,


@Sandrinia: Piękna bajka, niemająca nic wspólnego z rzeczywistością... Trochę w stylu "za komuny to było"... Podpisuję się obydwiema rękami pod tym, co napisał
Tylko że zaledwie 15 lat temu jak ktoś w wieku 23 lat nadal mieszkał z rodzicami to był pośmiewiskiem (przynajmniej w dużych miastach). Wtedy studenta było stać na wynajem przynajmniej pokoju, a jak była parka to wynajmowali mieszkanie i mogli normalnie pogodzić pracę z nauką i założeniem rodziny


@Sandrinia: Albo mówimy o jakimś innym kraju niż cebulandia albo bujałaś się wśród jakiegoś epickiego oskariatu xD
Widocznie miałam towarzystwo inne niż większość


@Sandrinia: Nie. Po prostu bajdurzysz.
Że zacytuję

jak ktoś w wieku 23 lat nadal mieszkał z rodzicami to był pośmiewiskiem (przynajmniej w dużych miastach). Wtedy studenta było stać na wynajem przynajmniej pokoju, a jak była parka to wynajmowali mieszkanie i mogli normalnie pogodzić pracę z nauką i założeniem rodziny,


Za wynajęcie kawalerki - fakt, że w Warszawie i blisko metra - 15
@kaczek93: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Twoje problemy nie umniejszają problemów innych.

Masz dwie ręce i dwie nogi? To jakim prawem narzekasz? Są ludzie którzy nie mają rąk, nóg i śledziony, japa szczęściarzu, nie masz prawa narzekać