Wpis z mikrobloga

@Gohagohatrzyzlote: jak można oceniać jego filmy i porady przez pryzmat tego jak wygląda? xD i to jeszcze w internecie xD Przecież jakby mu na tym zależało to by dobrał odpowiednie oświetlenie, jakiś lekki makijaż i wyglądałby dużo lepiej...tylko po co. Poszedł w stronę budowania wizerunku lekarza przyjmującego w gabinecie, stąd też taka narracja brzmiąca jak czytanie z ulotki. Jakby chciał zrobić show na yt to pewnie wybrałby inaczej, ale nie rozumiem
@Eustachy_goli_pachy: Ty nadal nie ogarniasz...
Nie porównuj wszystkiego do wyglądu, bo nie wszystko ma przełożenie na wygląd.
Twoja dieta ma BEZPOŚREDNI wpływ na twój wygląd, więc w pewnym stopniu da się ją ocenić po tym. Jeśli zobaczysz otyłego człowieka, to szansa na to, że zdrowo i poprawnie się odżywia jest bliska zeru.
Znajomość fizyki, czy zdolności prowadzenia auta nie przekładają się na twój wygląd, więc nie chodzi tu o ocenianie książki
@Gohagohatrzyzlote: przecież chłop wyglada w miarę normalnie tylko po prostu jest brzydki xD tys chyba nigdy prawdziwego cpuna nie widział. Rozumiem jeszcze jakby typ był otyły ale on ma bmi w normie
@Lukaszek555 xD no mogą ale to raczej nie w naszych europejskich warunkach życiowych xD po drugie od złej diety nie dostaniesz zakoli, mogą ci jedynie włosy stracić na gęstości.
@Wiesmin "Nazywam się Bartosz Kulczyński i jestem doktorem technologii żywności i żywienia. W dorobku mam 67 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, opublikowanych przez wydawnictwo Elsevier, Springer, Taylor & Francis i inne.".

I co z tego jak wygląda? Może po prostu jesteś za głupi żeby zrozumieć o czym mówi. Na pewno bardziej wiarygodna była by laseczka i muskularny maczo "jedzcie to i to, a najlepiej nasze specjalne produkty" XD
. posiadanie prawa jazdy też oceniasz po wyglądzie -"o pan to mi wygląda na kiepskiego kierowcę"? Prawo jazdy i tytuł doktora to dokumenty, a ty niczym największy kretyn oceniasz książkę po okładce


@Eustachy_goli_pachy: o kurde, myślałem, że z tym Einsteinem to żart, a widzę że ty brniesz dalej na poważnie :D
A więc - w pewnych dziedzinach ocenianie po wyglądzie jest jak najbardziej sensowne, a w innych nie. Fizyk, informatyk, tłumaczka
@NieBendePrasowac :D Czyli jak oglądam go na wideo jest niewiarygodny, ale jak bym go tylko słuchał na podcaście albo czytał bloga to już oceniam merytorycznie? Czy każdą książkę sprawdzasz jak wyglądały autor w momencie gdy pisał książkę? Bo teraz może wygląda lepiej, ale wtedy wyglądał źle więc nie był wiarygodny: D
Może po prostu jesteś za głupi żeby zrozumieć o czym mówi.


@Eustachy_goli_pachy: Ty jesteś na pewno za głupi by zrozumieć co napisałem.
Ostatnie zdanie mojego poprzedniego komentarza, ja nie oceniam tego gościa, tylko bronię podejścia, że czasem można oceniać książkę po okładce, szczególnie gdy wygląd okładek jest tematem książki.

Sam zresztą prezentujesz kompletny brak rozumowania, bo porównujesz dietę do znajomości fizyki, jakby to drugie miało jakikolwiek wpływ na wygląd człowieka.
Czy każdą książkę sprawdzasz jak wyglądały autor w momencie gdy pisał książkę?

@Eustachy_goli_pachy: nie wiem czy sobie robisz jaja czy na poważnie piszesz. Nie mam pojęcia skąd ci taki pomysł do głowy przyszedł. Chyba wiadomo, że jak kogoś widzę to dociera do mnie dodatkowy kanał komunikacji, którego brak w przypadku podcastu. Wojciech Mann o tym mówił nieraz.

Mówi ci coś pojęcie komunikacji niewerbalnej? Wyobraź sobie sytuacje, że ktoś na prezent opłacił
I dobrze robią, co o zdrowiu może wiedzieć koleś który wygląda jak chodzący trup?


@Kouros Ale co ma piernik do wiatraka? Wygląd powinien być ostatnim czynnikiem branym pod uwagę przy ocenianiu jego wiedzy oraz profesjonalizmu. Miałem kiedyś dermatologa, który palił jak lokomotywa i był prawdopodobnie z tego powodu cały pomarszczony, ale fachu nie można było mu odmówić.
Niski wzrost, wypadające włosy, wąska szczęka, odstające uszy to nie są wady wyglądu wynikające z diety.


@cebularz_szkorbutnikowy: nieistotne - ważne, że odbiorca widzi i myśli "#!$%@?ę, jak będę jadł jak każe to tak będę wyglądać
chłopak ma ewidentnie kompleks

@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: przecież Ci wykopki napisały, że brzydkim ludziom nie ufają, więc pewnie koleś na start woli o tym powiedzieć.
Pomijam kwestię, że może jest z tego dumny i nauka, a zwłaszcza stopnie naukowe są dla niego ważne.

@Gohagohatrzyzlote: o jaki klasyk, typ oglądając patologię w internecie ocenia kolesia z potężną wiedzą zdrowotną przez pryzmat jego wyglądu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypomnijmy, żeby