Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@Ujemuje

kot na starość nie poda ci szklanki wody, nie pomoże wejść po schodach, nie zawiezie do lekarza. Chłopie myśl trochę bardziej długofalowo. Dzieci to najwspanialsza rzecz jaką człowiek ma w życiu


Płodzisz dzieci z myślą o swojej starości? Przecież to zwykły egoizm.
U mnie jest tak:
Czynsz: 800zł (w tym gaz, ciepło z miasta, śmieci 120zł)
Prąd: 100zł
Szkoła publiczno-prywatna dla 2 dzieci: 1100zł
Internet: 90zł (światłowód 600mbps orange)
Rata za auto żony: 700zł
Rata za komórkę: 470zł
Rata za drugą komórkę: 700zł (raty 0% przy takiej inflacji aż szkoda nie brać ;)
Netflix: 50, HBO 30, legimi: nie pamiętam, (+disney +amazon prime)
Play SIM: 30zł
Paliwo do 2 aut: 500-700zł.
Wychodzi niecałe 5000zł
@kubas_782
Przedmieścia Warszawy:
- 4500 kredyt na zmiennej
- 2750 przedszkole prywatne za dwójkę dzieci (w tym jedzenie i zajęcia dodatkowe)
- paliwo z 500
- woda 200
- prąd też z 200
- śmieci 90
- internet 69
- telefony 80
- raty 125( też 0)
- abonamenty dodatkowe to z 50(Disney+HBo)
- siłownia 129(zdrofit)
- sprzątanie 500 (raz na dwa tyg przychodzi Pani ogarnąć chate)

9200 kosztów stałych (
@kubas_782 Moje miesięczne koszty z 6 ostatnich miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rodzina 2 + 1,
Miasto wojewódzkie,
Mieszkanie w bloku 38 m2, kredyt spłacony w sierpniu,
Zużycie miesięczne wody - ciepła 3 m3; zimna 5m3,

09.2022 (4 551 zł)


10.2022 (5 839 zł)


11.2022 (5 253 zł)


12.2022 (4 242 zł)


01.2023 (4 102 zł)


02.2023 (3 003 zł)


Wydatki dzielę na 14 kategorii:
Jedzenie
Bąbelek (pampersy,
@Rocky_Zuma_Skye: Załóżmy że płacisz miesięcznie 400zł. Przez rok dałes do kasy 4800zł, po 2 latach 9600zł. Nagle stwierdzasz że kończysz współpracę z pracodawcą. Dostajesz zwrot tych 9600zł co wpłaciłeś czy nie?
@Marcinowy Nie rozumiesz. Albo ja źle napisałem - te 400 zł to splata nieoprocentowanej pożyczki, którą biorę z KKOP żeby sobie nadpłacać kredyt.
Natomiast jest tak jak mówisz - w KKOP gromadzisz sobie kapitał przez, powiedzmy, 20 lat. Na koniec służby oddają ci te pieniądze.
Rodzina 2+2. Dzieci w wieku przedszkolnym na przedmieściach Krakowa bez hipoteki, przychód 15k netto. 2 prywatne samochody. Zostaje nam moze 1000 PLN oszczędności miesięcznie i o dziwo, nie prowadzimy rozrzutnego życia. Chyba, że tak możemy nazwać życie, gdzie nie patrzysz na cenówki, tylko jak masz ochotę na awokado raz w tygodniu, to je wkładasz do koszyka, a jak dziecku trzeba kupic nowe buty to nie musisz rezygnować z czegos innego.


@MirkobIog:
Tak sobie myślę to w sumie jakbyś przez 3 miesiące nie płacił za kredyt i przedszkole to byś mógł sobie z partnerką na malediwy na 8 dni polecieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niochland: I to jest twój problem, zaoszczędzisz - #!$%@?, nie zainwestujesz. Dlatego nie masz i nie będziesz miał pieniędzy.
ja dzis dostałem rachunek 220zł za miesiąc wody xD 4m^3 ciepłej, 4m^3 zimnej. Nie wiem kiedy tyle wody zużywamy w DWIE osoby. Zwłaszcza, ze staram sie oszczędzać wode na każdym kroku


@BrotatyChleb: U mnie woda to 11,xx zł za m3. Na ciepłej was jebią
@Rocky_Zuma_Skye: Wkleiłem to tam gdzieś: Zawsze dążyłem do tego żeby nie mieć opłat. Jeszcze wodę muszę zrobić własną, Szambo - będę ich rąbał. Za TVPPIS nie płacę. Wolę zapłacić karę, to się bardziej opłaca.
Wydatki:
Internet 300 - 92zł
Śmieci - 127zł
prąd 19zł - panele na dachu - normalnie bym płacił z 500zł - w tym domu nikt nie szanuje prądu, 7MWh/rok
3 telefony 80zł
Woda - ok 120zł/msc -
Wyjeb z tej listy też paliwo bo w dużym mieście komunikacja jest na tyle dobra, że oboje nie mamy prawa jazdy bo nam niepotrzebne.


@SzycheU: Jak nie planujecie dzieci - to spoko. Jak czasem coś większego trzeba przewieźć to można się spokojnie na taksę szarpnąć. Przy dzieciach auto to w zasadzie must have. Może z jednym jakoś szło by się przemęczyć w zbiorkomie nie wybredzając w sprawie edukacji dziecka.
Ja myślalem