Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@zawadzio: myślałem że op jest odklejony mieszkając w 150m domu na fancy przedmieściach podlewając chyba codziennie swój 500m ogród wodą z domieszką złota i płacząc że nie może tego mieć za 1k/m-c ale go przebiłeś


@zielony_ludzik_2: Czekałem na taki komentarz :D
@kubas_782: Jarasz się tymi biedakami jak jakimiś ufoludkami, a z tych 6600 4500 to brak dachu nad głową i rodziców do pomocy zamiast przedszkola, nie wiem czy to widać w twoim rejonie ale połowa tego kraju mieszka w domach wielopokoleniowych, mam nadzieję że pomogłem młodemu dynamicznemu tacie.
Byś mieszkał u mamy jak prawilny wykopek to byś trochę przyoszczędził. I było by Cię stać na HBO, Disney i inne gówno. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kubas_782: Widząc to ile kosztuje żłobek to powinno być tak że jeśli gmina nie jest w stanie zapewnić opiekę nad dzieckiem w żłobku to powinna wypłacać pensję rodzicowi który musiał z pracy zrezygnować. Od razu by się namnożyło darmowych żłobków.
@Cotamslychacnatymwykopie: Nie kupuje tylko mleka, chleba i pasztetu xD 3/4 osób, które mi odpowiadaja popadają w totalne skrajności o których nie pisałem.
Odnośnie zakupów jeszcze to jedzenie można w całości kupić ze sklepu pod domem - mam Lidl a po drugiej stronie ulicy biedronkę. Jak czesto kupujesz nowe ciuchy czy robisz remont? No nie na co dzień.
Szczecin to nie wioska. Komunikacja miejska jest tu na tyle dobra, że auto jest
@SzycheU: zniżyliśmy się do twojego poziomu. Ograniczyłeś życie do kupowania w sklepie w zasięgu nóg, nieposiadania samochodu, nieużywania netflixa, niechodzenia na siłownię, basen i nazwałeś to normalnym życiem. Z mojego miasta też mam połączenie do Wrocławia, a stamtąd do wielu dużych miast. Są natomiast takie lokacje, do których nie dojedzie się ani pociągiem ani inną komunikacją miejską. Choćby nad jezioro/inną wodę czy to na odpoczynek czy do pracy jako np. ratownik.
@neo78: a mieszkania to wolałbym mieć na wynajem, a nie dzieciom oddawać za friko (chyba że zapłacą cenę rynkową ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

no i strasznie sfrustrowane piszesz komentarze jak na kogoś kto jest zadowolony z życia, przecież nikt ci nie każe pozbywać się dzieci, możesz żyć jak chcesz, a zachowujesz się strasznie defensywnie
a mieszkania to wolałbym mieć na wynajem, a nie dzieciom oddawać za friko (chyba że zapłacą cenę rynkową ( ͡° ͜ʖ ͡°) )


@fenbekus: A dzieci mają brać kredyt i orać do końca życia. Fajne podejście masz.