Wpis z mikrobloga

Gdzie zamieszkać? #warszawa #gdansk #krakow #trojmiasto #airbnb #pracazdalna

Mirki, mam pracę zdalną, mogę zamieszkać w zasadzie gdziekolwiek.

Idzie wiosna, myślałem o trójmieście, żeby kręcić się po plaży albo jeździć tam w okolicach rowerem.

Polecacie jakieś inne miasta? Jak jakość życia w innych miejscach Polski?

Myślałem jeszcze o wynajęciu airbnb np. na cały miesiąc we Włoszech albo Hiszpanii. Co zabawne, koszt mieszkania, a czasem i domu nad morzem we Włoszech jest mniejszy niż wynajem mieszkania w dużym polskim mieście.

Jakieś opinie, porady? Przyjmę każdą.
  • 25
  • Odpowiedz
@Mrukszachowy: Lubisz duże, przeludnione miasta z kiepską infrastrukturą? Ja bym wolał już zamieszkań na okres letni gdzieś na mazurach, ewentualnie właśnie za granicą.
Trójmiasta nie polecam:
1. Pseudo ścieżki rowerowe, latem zapchane, poprowadzone tak, że często przecinają ruch samochodowy w niebezpiecznych miejscach, teren górzysty i gdzieś poza pasem nadmorskim trzeba mocno się napedałować, lasy TPK bardzo ponure i depresyjne
2. Ceny za nieruchomości i usługi z kosmosu, szczególnie latem ze względu na ogrom turystów. Do tego jak wynajmiesz w lokalizacji blisko zatoki to cena bedzie bardzo duża i jak źle trafisz będziesz miał mieszkania na doby za sąsiadów. Uwierz mi, że może jeden weekend wytrzymasz, ale na następny uciekniesz jak najdalej. Mieszkałem kilka lat w Sopocie i od maja, do września co weekend były zaszczane klatki, pozostawione jedzenie lub alkohol na skrzynkach pocztowych, laski na obcasach latające góra-dół po schodach o 4 nad ranem, itp. A w klatce było tylko jedno mieszkanie na doby.
3. Komunikacja miejska kiepsko działająca. Brak dobrej organizacji.
4. Na plaży syf, pety, psie kupy, pełno pijanych wieśniaków wieczorami. Plaża fajna to jest nad otwartym morzem, a nie
  • Odpowiedz
@programista15cm: jak od święta? Coś źle się interesujesz bo wydarzeń jest więcej niż człowiek pracujący i mający rodzinę jest w stanie zaliczyć.
Muzykę na żywo masz praktycznie codziennie w Krakowie w kilku miejscach. Jammy są wiadomo, u Muniaka i w Harrissie ale też trochę mniej 'elitarne' w Awarii (czwartek), Garaż (był wczoraj), Baza (chyba środa ale nie pamiętam). Małych koncertów po knajpkach jest cała masa.
Większe wydarzenia - nie wiem,
  • Odpowiedz