Wpis z mikrobloga

@BayzedMan: za kilkanaście lat tak będą pisać o UE, że mieliśmy wszystko a zostaliśmy z gospodarką zrujnowana przez zielone programy i socjal dla uchodźców, z biurokracja i regularnymi płonącymi dzielnicami na zachodzie.
Rosja była w dupie bo ich demografia się zmniejszała (białych Rosjan, bo ci z Zakaukaziu rośli). Do tego alkoholizm i brak nowych kadr (ostatnia duża fala inżynierów wykształconych jeszcze za ZSRR, za co płaciły kraje satelickie, właśnie przechodzi na
gospodarke na ok poziomie przed 2014


@BayzedMan: Tu też chyba nieszczególnie, jeśli takie wielkie mocarstwo z bardzo wysokim kapitałem intelektualnym, przynajmniej w wyższych sferach, opierało się niemal wyłącznie na surowcach. Tam nawet rolnictwo nie działało za dobrze
@Phallusimpudicus: norwegia też siedzi na surowcach a kanada to taka rosja mini, oba kraje są bogate i oba kraje nie próbują być militarną potęgą co odróżnia je od rosji która żyje przeszłością i urojeniami dlatego nigdy bogaci nie będą.
@Uuroboros: Gdyby rosja miałąby pójść drogą Norwegii - to musiałąby się podzielić tymi bogactwami nautralnymi z przeciętnymi Rosjanami - czyli koniec zabawy oligarchów, złotych sedesów i wielkich daczy nad morzem czarnym

https://www.google.com/maps/@44.4191437,38.2048151,391m/data=!3m1!1e3
https://en.wikipedia.org/wiki/Putin%27s_Palace

Myślę że to jest właśnie przyczyną - ruska elita nie chce się dzielić z rosjanami bogactwem naturalnym Rosji i nie będą mieć problemu aby zabić nawet 300 tysięcy młodych rosjan, aby obronić swoje bogactwo
@mixererek: Budzisz mówi w nowym odcinku że brytyjski wywiad okreslił sytuację jako "o włos".
ruscy mieli 12x przewage 5 miesięcy przed inwazją i jedynie przeciąganie sprawy, bezsensowne negocjacje w stylu "wycofać NATO ze wschodu" i w końcu "pocaunek śmierci puchatka" tj. prośba o to aby nie wywoływać wojny w czasie igrzysk zasadniczo przegieły pałę

Ja bym ruskich nie niedoceniał, skoro już im się powinęła noga, to trzeba im dołożyć ciężaru aby
Phallusimpudicus - @mixererek: Budzisz mówi w nowym odcinku że brytyjski wywiad okres...