Wpis z mikrobloga

Sporo deweloperów, których obserwuję w ostatnich paru tygodniach mocno podniosło ceny. Tj stała sobie taka oferta rok niewyprzedana i w lutym tak cyk aktualizacja.

Dziwnie wszystko jest podnoszone do poziomów 700-800k czyli limitu programów 2% XD

Ale drogie mieszkania nie drożeją bardziej, czasami tanieją. Cena wyciągana jest na kurnikach.

Trochę mi to przypomina sytuację z cenami zniczy przed cmentarzem na wszystkich świętych

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #kredyt2procent #przemysleniazdupy
  • 26
@swagerstom: jak wywalisz kilka magazynków w tarczę to coś tam zawsze w tym czarnym będzie XD @Kutafonix215 jak skorygowali śmietniki do limitów (jak już dużo osób przewidziało i pisało że tak bedzie i będzie jeden cennik plus wtórny) A potem ceny spadną do połowy podwyzki to znowu rozpisywać sie bedzie mozna ze o spadkach piszą xd
@Kutafonix215: @Reanef Lol, piecze, że przewidziałem wzrost stóp zanim ktokolwiek poważny o tym pisał XD Tak, dużo rzeczy nie siadło, ale najważniejsza siadła. Gdyby nie Ukraina i wakacje kredytowe to mielibyśmy pewnie już zwałę jak w Szwecji.
@swagerstom: da sie, zwlaszcza z tak ograniczona liczba opcji. Co moglo sie stac? Inflacja rosla wiec rpp miala do wyboru: podnosic stopy albo je pozostawic na zerowym poziomie. Wykopki jak zwykle wybraly katastroficzna prognoze bo innej nie potrafia - feet 7, no i akurat siadla. A co z tymi spadkami cen mieszkan od lat? Jak sobie popatrzysz na wykres srednich cen i moment w ktorym mick zaczal naganiac na spadki to
@mickpl: ale mi to nie przeszkadza btw chui tam przewidziałeś bo 7 procent to nie było nawet w planach bo grafiki robiliście na 5 procent ale rząd wszystkich zaskoczył hojnoscia i potem robiliście na 7 a potem chwilę na 9 czy tam 10 i to nawet koło przewidywania nie stało tylko bliżej shit postingu
da sie, zwlaszcza z tak ograniczona liczba opcji. Co moglo sie stac?


@Kutafonix215: To pokaż mi tą grupę ekonomistów, która w połowie 2021 przewidywała, że do jesieni RPP zacznie szybko podnosić stopy XD Teraz to wszyscy mądrzy. Gdyby parę miesięcy później nie stało się coś czego totalnie nie dało się założyć, czyli wybuch wojny i fala migracji, to kurnikowcy mieliby ogromne pikaczufejs, że jak to się dzieje, że lockdowny za nami,
@mickpl: Lol Mick nie odlatuj, Ty pisałeś o stopach rzędu 15 - 20% co było kompletnym nonsensem w polskich realiach gospodarczych, wiele osób obstawiało wzrost stóp, na tagu było mnóstwo osób które zakładało poziom 5-7%, w tym m.in ja, powinieneś to pamiętać, . Wiadomo, że bankowym analitykom nie jest na ręke wieszczyć takie prognozy, lepiej naganiać na tani kredyt.
@mickpl: i co wyniklo z tego wzrostu stop? Spadlo? Wzroslo? Nic? #!$%@? przewidziales, twoja glowna prognoza od lat to spadki a poszly wzrosty 50proc. Pewnie w twoich wpisach jest jeszcze n prognoz ktorych nie trafiles. Jedna rzecz siadla, #!$%@? z niej wynika i jak Al Bundy z przylozeniami w meczu bedziesz ja powtarzal dalej sprzedajac buty kiedy ceny odlecialy.
poszly wzrosty 50proc.


@Kutafonix215: 100% XD To też jest problem kurnikowców, że wypierają nawet podstawowe dane. Koniec 2020 to jest dla stolicy średnia cena 11k, połowa 2022 to jest średnia cena 13k. Po pompie. Od tego czasu ceny stoją w miejscu, a inflacja r/r już prawie 20%.
@mickpl: zaczales mowic o spadkach pre covid klaunie xD ale oczywiscie zmniejszasz sobie horyzont swoich prognoz zeby maskowac swoje zblaznienie. Oczywiscie, ceny stoja w miejscu odkad glosisz swoje gusla.

+ Czemu usunales wczorajszy wpis gdzie zapytalem ile placisz za wynajem ze tak ci sie wszystko spina finansowo?