Wpis z mikrobloga

Oglądałem rano grupy związane z bushcraftem i survivalem na Facebooku i naszła mnie myśl gdzie zaczyna się i kończy to pojęcie? Zawsze myślałem, że to bushcraft to wykorzystywanie w jak największym stopniu tego co można uzyskać z natury, a survival to przeżycie wykorzystując zasoby jakie się tylko da.
No #!$%@?, ale jak ludzie wrzucają zdjęcia z kubkiem kawy/herbaty (bo tylko to robią w tym lesie) i piszą post w stylu "mój pierwszy bushcraft". W takim razie ja zacząłem uprawiać bushcraft w wieku 5 lat jak mama zabrała mnie na grzyby. xD Jak dla mnie picie kawy w lesie nie jest ani jednym ani drugim pojęciem.

#bushcraft #survival
  • 53
@Elemele_Dutki: Kiedyś w lesie spotkałem dwóch entuzjastów bushcraftu. Pięćdziesięcio litrowe plecaki mieli #!$%@? po brzegi. Jako, że interesowałem się trochę tym pojęciem to spytałem jak długo się tym zajmują, itp. W pewnym momencie zapytałem się, czy często tu bywają. Oni odpowiadając mi z dużą dozą ekscytacji w głosie – są tutaj któryś już raz i przychodzą 20km żeby się napić herbaty w lesie.
@Elemele_Dutki: to jeszcze nie koniec – druga historia. Idę do pubu i spotykam tam znajomych znajomego. Jako, że znaliśmy się piąte przez dziesiąte to siadam i zagaduje, bo sam towarzystwa nie mam. Zauważam, że jeden z nich trzyma w ręce nóż – znajome narzędzie z pajączkiem w logo – Spyderco – myślę sobie "no, gościu zna się na rzeczy". Gadu gadu, pierdu pierdu, aż nagle pokazuje mi swój plecak – również
@Elemele_Dutki: bierze sie to stad ze coraz wiecej ludzi jest niepelnosprawnych - otóż mogli w podstawowce zapisac sie do jakiegos harcerstwa czy z dziadkiem jezdzic na ryby to zamiast tego grali na pleju/ lazili wkolo bloku a teraz jest dla nich wielka przygoda wyjscie na 2 godz w krzaki i zrobienie stejka na ognisku
tylko ze wlasciwie to co z tego ? kazdy poznaje swiat po swojemu, co za roznica jakie
@Elemele_Dutki: Świat jest pełen świrów. Też lubię oglądać filmiki z tego pogranicza ale #!$%@? ma to sensu w Polsce. Tj. Ogarnięta osoba bez zaburzeń w Polsce bez problemu znajdzie drogę do cywilizacji.
Taki survival/bushcraft ma sens np. w USA, Kanadzie gdzie jak się #!$%@? w jakiś las to do najbliższej osady masz +100km albo jakiejś drogi i wtedy jest dziko i trzeba kombinować.
#!$%@? się z plecakiem do lasu z kuchenką,
@Elemele_Dutki Ten cały bushcraft czy podobnymy jemu survival to jest stworzony dla youtube xD To tylko dla kasy i nic więcej.

Podczas jakiegoś załamania cywilizacyjnego musiałbyś sobie radzić na 1000 innych sposobów niż które oni pokazują.
Coś tam od nich można wykrosystac ale nie wyglądałoby to tak jak oni pokazują.