Wpis z mikrobloga

Już kilka razy udało mi się odwiedzić tą słynną samowolę budowlaną i za każdym razem robi niesamowite wrażenie.
Budowa monumentalnego zamku była marzeniem pana Piotra Kazimierczaka, który jako gdański rzeźbiarz i producent stylowych mebli rozpoczął swoją inwestycję w latach 80. Pierwotnie miał to być po prostu dom jednorodzinny z pracownią rzeźbiarską o powierzchni 170 m kw. Jednak fantazja inwestora trochę poniosła i budowla rozrosła się do rozmiarów prawdziwego zamku o łącznej powierzchni ponad pięciu tys. m kw. Ciekawostką jest to, że na zamku znajduje 365 okien symbolizujących liczbę dni w roku, 52 komnaty symbolizujące liczbę tygodni w roku i 12 wieżyczek symbolizujących liczbę miesięcy. Znajduje się tam też wielka sala balowa oraz duży basen.
Niestety, ale na początku lat 90. prace budowlane zostały wstrzymane z powodu problemów finansowych inwestora. Z początku dotyczyły one kwestii administracyjnych, gdyż wzniesienie zamku było po prostu samowolą budowlaną. Długie lata trwały sprawy w sądach i urzędach, a zamek w tym czasie zaczął żyć własnym życiem i stawał się coraz większą atrakcją turystyczną.
Budowa zamku w Łapalicach będzie mogła zostać legalnie dokończona — poinformował na sesji rady miejskiej w Kartuzach burmistrz Mieczysław Gołuński. Najprawdopodobniej powstanie tutaj Hotel i SPA.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - Już kilka razy udało mi się odwiedzić tą słynną samowolę budowlaną i za k...

źródło: DSC_0667

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • 18
Jeżeli ktoś jeszcze chciałby być wołany do moich znalezisk odnośnie miejsc zatrzymanych w czasie, niech zaplusuje ten komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nightmeen: dzisiaj na Trójmiasto.pl widziałem artykuł, że będzie kontynuacja budowy. Nie czytałem nadmiernie uważnie, ale wydane mi się, ze kontynuował będzie pomysłodawca. Zamek stanie się hotelem ze spa.

Btw zwiedzałem, taki Hogwart po 3 miesiącach na Podlasiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DarkZizi: po tylu latach za darmo to przejąć i zbudować tam hotel i tak za drogo. Przecież ten zamek to ruina. O wiele taniej wyszło by zrównanie tego z ziemia i postawienie od nowa.
  • Odpowiedz
po tylu latach za darmo to przejąć i zbudować tam hotel i tak za drogo. Przecież ten zamek to ruina. O wiele taniej wyszło by zrównanie tego z ziemia i postawienie od nowa.


@Brylant: nie znam się na budownictwie i pierwszy raz widzę zdjęcia tej budowli, ale wydaje mi sie, że to wcale nie jest ruina - to po prostu budynek pozostawiony w stanie surowym, który wymaga wykończenia. Przecież nie ma
  • Odpowiedz
@lubiecie: Masz rację. Tak czy inaczej, musiała to być nietuzinkowa postać, skoro w tak siermiężnych czasach dorobiła się tak dużych pieniędzy.
I nie, nie patrzę komuś do kieszeni, po prostu imponuje rozmach.
  • Odpowiedz