Wpis z mikrobloga

Czy w bloku taka pojedyncza płyta na parterze dźwiga wszystkie 10 płyt nad nią czy ta masa się inaczej rozkłada?
Czy płyty parterowe są odlane z mocniejszej mieszanki niż pozostałe czy wszystkie robili na ten sam parametr?
W którym mieszkaniu teoretycznie najszybciej pojawią się napreżenia i pęknięcia a w którym najwolniej?

#budownictwo #fizyka #nieruchomosci
ewolucja_myszowatych - Czy w bloku taka pojedyncza płyta na parterze dźwiga wszystkie...

źródło: 0963c1136236013.61f5f81a5a68e

Pobierz
  • 72
ps. mi się wydaje ze one są połączone trochę jak lego gdzie każdy nacisk jest rozłożony na np. 8 sąsiednich pokoi i wtedy miałoby to sens bo jeśli jest tylko nacisk na jedną płytę to ona nie powinna już po 10 latach istnieć. Z drugiej strony to jest podobno połączone prętami 12 mm co nie jest zbyt rozsądne przy takiej skali budynku
@ewolucja_myszowatych: w jaki sposób mam się wziąć za siebie jak mam #!$%@? na studiach od grudnia? Jak masz receptę na poprawę edukacji to zapraszam na polibuda możesz to moim doktorom powiedzieć i ich nauczyć jak mają nauczać. Jak chat zastąpi tych wszystkich inżynierów to nawet będzie lepiej przynajmniej wszystko zostanie jasno powiedziane. A ja ze swojej strony mogę powiedzieć że do końca drugiego roku studiów żaden studneciak by ci na to
@ewolucja_myszowatych
Ściany żelbetowe w budynku z wielkiej płyty wcale nie koniecznie muszą być grubsze. Ze względów produkcyjnych, montażowych mogą mieć taką samą grubość. Ale grubość to nie wszystko bo ważne jest zbrojenie w żelbecie.
Gdzie ściany na dole budynku będą mocno zbrojone w środku, a u góry budynku zbrojenie będzie delikatne i tylko konstrukcyjne.
Klasa samego betonu wszędzie raczej będzie taka sama.
Mieszkania u góry nie koniecznie będą mieć większy metraż. Nawet
xD ...Wy naprawdę nie czacie co to jest żelbet?

ech...dzieciaczki...
Jako że to kompletnie nie moja dziedzina to wam powiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Otóż, beton ma niewyobrażalną wytrzymałość na ściskanie.
Beton za to nie ma za to żadnej wytrzymałości na rozciąganie...

Stal ma gigantyczna wytrzymałość na rozciąganie ale nie ma prawie żadnej wytrzymałości na ściskanie...

Dlatego ktoś pomyślał żeby połączyć cechy tych