Wpis z mikrobloga

A tak w temacie to zerknąłem na wiki i się zdziwiłem, że Suwałki mają poniżej 70 tysięcy mieszkańców, myślałem że spokojnie to miasto ma ponad 100 tysięcy ludzi


@WR9100: ogólnie to trochę miałeś racji. Poprostu w godzinach 6-22 może i jest te 100 tys osób. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to nie do końca mieszkańcy
@nowyjesttu: a tak po za tym. To czy elewacje i dachy od reorezentaywnej ulicy powinny być na utrzymaniu miasta? Polskie kamienice niszczeją bez powrotnie. Miasta jak Warszawa, Łódź, Toruń, Wrocław... Są szczególnie brzydkie. A dzieła estetycznego zniszczenia dokonują ploby, które za nic mają styl architektoniczny. Szczególnie widać to w Warszawie, najbrzydsze miasto w Polsce.
@nowyjesttu:
Z tym wciśnięciem między Litwę na Niemcy to bym nie przesadzał bo Suwalszczyzna jest historycznie częścią Litwy, pierwotnie zamieszkała była przez Jaćwingów, następnie zajęta została przez Wielkie Księstwo Litewskie którego częścią była do rozbiorów.
pijak Palikot, Tym, Buczkowski, Gronkiewiczowa czy troche dalej Komorowski.


@Pedator: zapomniałeś o ministrze podkrążone oczy Szumowskim. Ciekawostka: zanim został ministrem zdrowia był w spółkach z regionalnym przekręciarzem Omiljanowiczem, który oszukał sporo przedsiębiorców w okolicach Suwałk. Do dzisiaj informacje są do znalezienia w KRSach.

Pan Szumowski ma dom we wsi Wodziłki (w której mieszkają głównie staroobrzędowcy).
@aleksc Fakt jest taki, że bardzo miło wspominamy Augustów. Przyzwyczajeni do wakacyjnego zgiełku w miejscowościach turystycznych super wrażenie zrobił na nas spokój w tamtym miejscu w środku sezonu. I brak tych legendarnych komarów.
@Surgeon: Z drugiej strony wiele osób myli obszar województwa z regionem. Podlasie zaczyna się na południe od Białegostoku, rozciąga na wschodnią część mazowieckiego i idzie dalej prawie do połowy lubelskiego. Do tytułu "stolicy Podlasia" pretendują Siedlce. Ale dla wielu osób jak coś jest w lubelskim to jest na Lubelszczyźnie.