Wpis z mikrobloga

Nie każdy oglada tiktoki wiec na szybko streszcze sytuacje, na tiktoku jest pełno „optymalnych” trenerów którzy pokazują jakieś ćwiczenia które są zdrowsze dla ciała i pracujesz w nich w większym zakresie dzięki czemu możesz lepiej zbudować masę mięśniowa, przykładem wyprosty zwykłym warkoczem vs długim warkoczem albo sama linka wyciągu, i owi trenerzy cześć krytykują kulturystów starej szkoły albo innych sterydiarzy którzy robią ćwiczenia w gorszy sposób i odwołują się do tych ćwiczeń bardziej optymalnych. I pod każdym takim tiktoku pojawia się masa osób które pisze co w stylu: jak ty możesz krytykować xyz jak jest 10 razy większy od ciebie i wygrywał X zawodów, a w ogóle to sam ważysz 60kg i udajesz trenera. Mnie osobiście to #!$%@? jak to czytam, ci ludzie chyba serio zatrzymali się w rozwoju i według nich ten kto jest większy ma racje xd, a to, że owi kulturyści biorą w siebie cała tablice mendelejwa i maja zajebiste geny nikogo nie interesuje, tym bardziej, że ci trenerzy nie mówią w większości, ze robiac tak ćwiczenie nie zbudujesz mięśni tylko po prostu mówią, ze inny wariant tego ćwiczenia jest bezpieczniejszy/lepszy do budowania masy mięśniowej. Co myślicie o takich osobach?
#silownia #mikrokoksy
  • 29
@stillrunning: co to za #!$%@?? Kiedyś mówiło się, ze przy przysiadach kolana nie mogą wychodzić poza linie stop, albo słynne wyciskanie bez mostka, ja tu nie mówię o jakichś różnych sposobach treningowych gdzie robi się X ćwiczeń w X obojętności itd Tylko o samych kwestiach biomechaniki.
@mateo2111: to skup się na zaangażowaniu pleców ciągnąć długie warkocze, a ja dojenie w tym czasie kolejne 10kg w wiosłowaniu na 8 powt. i porównajmy plecy. Btw. zdjęcie co wrzuciłeś z insta obrzydliwe
@mateo2111: ale jeżeli mowa o słynnych kolanach przed linię palców, to np. w typowym trójbojowym low-barze dalej jest mile widziane ograniczanie ruchu wychodzenia kolana na rzecz większego ramienia siły skierowanego na staw biodrowy. Podobnie z mostkiem, bo nie zawsze - im większy, tym lepszy i czasem ktoś z dominującym tricepsem łatwiej będzie wyciskać bardziej na płasko, ale koncentrując się na eksplozywności i wygenerowaniu największej prędkości sztangi z dołu, aby to spokojnie
@mateo2111: "Wiedzę" to ma każdy trochę inteligenty w dobie internetu, wystarczy to dobrze wykorzystać. Jeśli chłop potrafi na żywo ocenić daną osobę, dobrać ćwiczenia pod słabe ogniwa, wiedzieć czego dana osoba powinna unikać ze względu na biomechanikę to jest dobrym trenerem.
@mateo2111: czy chodzi o trenera Hajduka? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A no tak, o Hajduka. No to typ po prostu jest dla większości żadnym autorytetem bo kopiuje bezrefleksyjnie bezrefleksyjnie copy-paste z zagranicznych źródeł o biomechanice, kalka np: ben_yanes z instagrama albo z polskiego podwórka - głuchowskiego. Porównaj content kilku typków i zauważysz,
@Pozytywny_gosc: No każdy raczej wie, że to jest kopiowanie contentu głównie z Ameryki, ale mi chodzi o sama treść, bo według mnie pokazuje masę fajnych ćwiczeń, a ludzie go hejtuja i pokazują jak jakiś kulturysta zrobił formę na innych gorszych alternatywach.