Wpis z mikrobloga

A ratka i wyższe opłaty cisną coraz bardziej :P


@pastibox: Jak rozumiem cieszysz się z inflacji i tego, że inni mają gorzej? W pierwszym półroczu 2022 w samym PKO BP prawie podpisano prawie 40 000 aneksów o przejście na stałe oprocentowanie ;) Możesz wskazać kto na tagu się cieszy/cieszył z coraz droższych mieszkań i będzie coraz ciężej kupić Tobie, Mickowi lub Mookiemu? Oo

Może i 30% drożej niż rok temu ale
KakaowyTaboret - >A ratka i wyższe opłaty cisną coraz bardziej :P

@pastibox: Jak roz...

źródło: 2023-01-Stawki-najmu

Pobierz
@pastibox:

a z tego co mi wiadomo, ceny w ogloszeniach coraz smielsze vel bandyckie....

wiec albo jestesmy na przesileniu(rozped na rynku jest tak duzy, ze ludzie nawet nie zwracaja uwagi ile wpisuja w ogloszenie - inni tez tyle wpisuja, a ze "trzeba poczekac kilka dni" az sie ktos zdecyduje to trudno - pytanie czy kilak dni czy kilka tygodni/miesiecy) , ale cos nie tak jest z danymi
a z tego co mi wiadomo, ceny w ogloszeniach coraz smielsze vel bandyckie....


@del855: no Expander pokazuje wzrosty 30% (2022 vs 2021)

@del855

wiec albo jestesmy na przesileniu(rozped na rynku jest tak duzy, ze ludzie nawet nie zwracaja uwagi ile wpisuja w ogloszenie - inni tez tyle wpisuja, a ze "trzeba poczekac kilka dni" az sie ktos zdecyduje to trudno - pytanie czy kilak dni czy kilka tygodni/miesiecy) , ale cos
@KakaowyTaboret:

rozpatrywanie r/r przy takiej dynamice nie ma zadnego sensu bo tylko obraz zaciemna.... dlugie horyztony czasowe sa dobre dla stablinych ukladow, ale nie tu nie dzis, bo jesli nastapi punkt przegiecia (ktorego tu ponoc wszyscy wygladaja - czy jest czy go nie ma) to niby jak ktos chce go zauwazyc?..... w ujeciu rocznym zaobaczysz to... po roku ;)

tak, jest mniej, ale ponownie - liczy sie dynamika. W miescie naladowanym
i ogolnie ukrami, ktorych przed wojna byla tam duzo) po kokarde nastepuje dynamiczne zwiekszenie podazy w najmie, ale nie towarzyszy mu obnizka cen ofertowych (tu pomijam dane o 30% wzrostach bo one sa w skali roku ale nie r/r jak to sie rozumie przy inflacji)


@del855: a to zależy od branży, analityka i czego chcą klienci którzy na wykresach ;)

ale ogólnie się zgadzam. Chciałem tylko pokazać, że jeszcze wiele, wiele,
@KakaowyTaboret: tylko, że ja napisałem olxdata aby mieć dane o krok przed expanderem, To co widzisz w tych tabelkach i raportach różnego rodzaju to już historia. Te raporty prezentują też ceny oferowe (marzenia właścicieli) a nie rzeczywiste oferty które znikły (były najtańsze). Zostają tylko najdroższe i jest ich coraz więcej. A kto ma puste niewynajęte mieszkanie i dodatkowo kredyt, ten właśnie doświadcza solidny wpie*dol na rentowności. Konkurencja coraz większa więc kto
tylko, że ja napisałem olxdata aby mieć dane o krok przed expanderem, To co widzisz w tych tabelkach i raportach różnego rodzaju to już historia.


@pastibox:

Mhm czyli ceny spadły już że wzrosło tylko o inflację? xD

Olx data pokazuje trendy, które w raportach będziesz dopiero w przyszłości, dlatego wielu ma taki ból dupy o to bo samemu można wyciągnąć wnioski, bez komentarza Kutego Rudasa czy redaktora z bankiera


Trend rosnący
@liczy_no_ze_niby_nie: wybacz nie wiedziałem, że również muszę wszystko opisać jak dla idiotów. Nie spodziewałem się takich użytkowników :), bo dalsza analiza danych dla nich pewnie nie ma sensu. Kliknąłeś chociaż linka? Naprawdę tak ciężko się domyśleć co jest na wykresach na portalu zliczającego liczbę ofert nieruchomości XD. Jesteś mistrz :)
pastibox - @liczynozenibynie: wybacz nie wiedziałem, że również muszę wszystko opisać...

źródło: 00002

Pobierz
Ratka i opłaty cisną tych co mają mieszkania niewynajęte na tym wykresie :)


@pastibox: Tak, bo ci, co mają niewynajęte mieszkania na wykresie żyją w całkowicie innej rzeczywistości, poza wszelkim kontekstem. W naszym, równoległym świecie raty kredytu dla tych, którzy kupili mieszkanie, by w nim mieszkać, są niskie, inflacja dla przeciętnego Kowalskiego też jest niska, a przeciętny Nowak cieszy się niskimi cenami najmu.

Miniratka, opłaty i inflacja ciśnie tylko tych, którzy