Wpis z mikrobloga

@linuxuser: a czy mi się wydaje, że jak już ogarniasz tego linuxa 9 lat to wskoczenie w dev ops jest jak w masło? K8s, dockery to chyba z tym nie ma problemu w twoim przypadku?
6k netto - rozumiem że na uop? Jeśli po 1,5 roku z Linuxem dają mida to płaca odpowiednia. Wszystko zależy od poziomu wiedzy.
@linuxuser: CCNA to w sumie takie podstawy, CCNP już lepiej. 6k na uop to takie 8-9k netto na b2b. Nie jest to dużo, ale jest duża możliwość rozwoju i to w dość szybkim tempie. Jak kolega wyżej napisał: linux+ wszelkie klastry = kasa. Niekoniecznie DevOps - jeśli chcesz się bawić w developerkę to spoko, ale to takie ładne określenie na tych od wszystkiego :D
@fervi: @9866666 problem jest taki, że ja jestem bardziej Ops niż Dev. Kiedyś coś prostego potrafiłem programować w pythonie. Teraz co najwyżej Shell scripting. Nie wiem, czy są jacyś ludzie od infrastruktury, którzy nie kodują a zajmują się utrzymaniem np. Takich kubernetesów.
@linuxuser: Myślę, że Kubernetes to z miesiąc ogólnego jego poznania, pobawienia się, a reszta czasu to po prostu szlifowanie, by być w stanie to niemalże z pamięci pisać.
@linuxuser: Nie znam się na tym, ale jak przy Linuxie 1,5 roku to nie jest tak, że jesteś takim początkującym midem?
Bo jak np przez poprzednie 7 lat pracowałeś jako support 1 aplikacji to raczej w obecnej pracy niewiele ci to pomaga pod wzgledem umiejetnosci twardych - rozumiesz analogię?
Wiec 6 kola dla juniora Linuxa to tak akurat, ale jako mid wydaje mi się ze być musiał dostać te 8-9k.