Wpis z mikrobloga

@TheHamlet: Ale kto Wam każe jeść robaki czy produkty z nich wykonane?

Po pierwsze, to robaki to nie jedyny zamiennik mięsa bogaty w białko.
Po drugie, jakim cudem 90% społeczeństwa spożywającego mięso, miałoby się zgodzić na jego zbanowanie?
Po trzecie, większość tych 'kryzysów' z nabiałem czy jajkami ostatnio były powodowane przez samych producentów chcących zwiększyć marże na sztucznym kryzysie. Tak jak to od wielu lat robi się na rynku pamięci RAM
@Hektorrr: chlopie jest coś jeszcze wazniejszego, suszone swierszcze czy maka ze swierszczy jest produkowana od lat i od lat jest to drogie, 20g suszonych swierszczy to miedzy 15-30zl 100g maki ze swierszczy to 25zl ogladalme juz w 2008 roku te hodowle w bodajze Francji i ciagle jest to mowione ze tego nie da sie wyprodukowac tak tanio jesli chodzi o wage jak mieso, mozna wyprodukowac duzo i szybko spora ilosc bialka
@Ivan_Sekal: ale jak nie będziesz chciał/nie będzie cię stać to po prostu nie będziesz tego jadł no ja #!$%@? XDD
Konfiarskie barany znalazły sobie nowego wroga. Temat covida nie wyszedł, nawalanie w Ukraińców i lizanie butów rossji nie wyszło, więc debile przenieśli się na #!$%@? robaki, tworząc sobie teorię że ktoś będzie zmuszał ludzi do jedzenia tego i dzielnie walczą ze swoimi urojeniami XDD
@Cyk_dwujeczka: a coś takiego napisałem? Gnijących robaków tez nikt ci nie będzie kazał jeść. Pokazałem tylko skąd się bierze jego smaczny i ładny schabowy i ‚produkty’ ‚pochodne’. Same hodowle bez zgniłych zwierząt i rzeznie nie wyglądają lepiej. Dodajmy na przykład jak za życia odleżyn gnijących dostają lochy zamknięte w klatkach laktacyjnych bez możliwości ruszenia się
Szalom - @Cyk_dwujeczka: a coś takiego napisałem? Gnijących robaków tez nikt ci nie b...