Wpis z mikrobloga

Alkohol jest szkodliwy w każdej ilości, niezależnie od dawki. WHO stwierdza oczywiste oczywistości, ale osoby zainteresowane tematem albo chętne do szerzenia edukacji na temat jednego z najgroźniejszych narkotyków zachęcam do wykopywania:

https://wykop.pl/link/7013859/alkohol-jest-szkodliwy-w-kazdej-ilosci-niezaleznie-od-dawki-who

Tłumaczenie fragmentu z DeepNl:

"Ryzyko i szkody związane z piciem alkoholu były przez lata systematycznie oceniane i są dobrze udokumentowane. Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała teraz w The Lancet Public Health oświadczenie: jeśli chodzi o spożycie alkoholu, nie ma bezpiecznej ilości, która nie wpływa na zdrowie.

To alkohol powoduje szkody, a nie napój Alkohol jest substancją toksyczną, psychoaktywną i powodującą uzależnienie, a przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem został dziesiątki lat temu sklasyfikowany jako czynnik rakotwórczy grupy 1 - jest to grupa najwyższego ryzyka, do której należą również azbest, promieniowanie i tytoń. Alkohol powoduje co najmniej siedem rodzajów raka, w tym najczęściej występujące rodzaje raka, takie jak rak jelita grubego i rak piersi u kobiet. Etanol (alkohol) powoduje raka poprzez mechanizmy biologiczne, ponieważ związek ten rozkłada się w organizmie, co oznacza, że każdy napój zawierający alkohol, niezależnie od jego ceny i jakości, stwarza ryzyko rozwoju raka."

#narkotykizawszespoko #oswiadczeniezdupy #polska #alkoholizm
jegertilbake - Alkohol jest szkodliwy w każdej ilości, niezależnie od dawki. WHO stwi...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 64
@jegertilbake: do kolegi obok pisałem, Ciebie oznaczyłem jako OPa. Generalnie zgadzam się z twoim wpisem i tezą że alkohol jest bardziej szkodliwy społecznie i fizycznie dla użytkownika, heroina szybciej psuje głowę ;) nie powiedziałbym że wyszedłem, może połowicznie, byłem na buprenorfinie a jestem na metadonie (również obecne w tabeli co ciekawe). Dla mnie takie pełne i pożądane "wyzdrowienie" to czystość 100%. Alkoholu też nie piję w ogóle odkąd się leczę. Ja
@Okajri: Wystarczy, że masz konto na wpoku i profilowe z anime, to wiem, że mam do czynienia z nastolatkiem, który jedynie gdzie slyszał nazwe "heroina" to w internecie, lub TV
( ͡° ͜ʖ ͡°) a bo heroina jest droga i bezdomnego na to nie stać, ale ćpuny, który ostatnie pieniądze na to wydają są. Wystarczy poszperac w Google
alkohol tylko pobudza


@jegertilbake: jak tylko pobudza, to ja jestem chyba jakiś inny, bo mnie zdecydowanie nie pobudza. W najlepszym przypadku rozluźnia, a w najgorszym… (´ཀ`」 ∠). Im więcej wypiję tym mniej jestem w stanie dupę ruszyć. Ale ja to ja. ¯\(ツ)
@Okajri: @jegertilbake Skończcie #!$%@?ć, że twarde dragi są mniej szkodliwe od ogólnodostępnego i łatwo-dostępnego alkoholu xD jak wyleczysz alkoholika, przeszczepisz mu wątrobe, to wróci do normalności, a ćpun? Jest zdegradowanym osobnikiem ze zniszczoną na zawsze cerą, która już się nie zregeneruje (chyba, że operacja plastyczna), zniszczone organy wewnętrzne i poryty łeb, przez który będziesz długo na prochach. Nie bez powodu alkohol jest legalny, a ciężkie dragi nielegalne
Heroina bardziej i szybciej niszczy ludzki organizm niż alkohol


@userrrr: a nie brałeś pod uwagę, że to, że alkohol nie zabija tak szybko, powoduje, że osoba od niego uzależniona jest zagrożeniem dla społeczeństwa dłużej co może windować ogólne niebezpieczeństwo? Coś jak z wirusami, te które zabijają od razu, mają mniejsze szanse na epidemię.

Inna sprawa, że alkohol jako używka legalna i tańsza, w dodatku zakorzeniona kulturowo, jest spożywany częściej i więcej,
statystyki


@rzuf22: to dla polowy wykopkow zbyt trudne do interpretacji niestety, wystarczy wejsc w profil, zeby zobaczyc ze po prostu z nudow ze wszystkim sie nie zgadzaja. Zero konstruktywnych tresci czy krytyki, zwykle, nudne strawmany. Szkoda, ze zostalo tu malo inteligentnych osob. Btw. to samo wkleilem na hejto i poziom dyskusji znacznie wyzszy
@Tytanowy:

Czyli wszystkie produkty oparte o fermentację w tym nabiał są szkodliwe i rakotwórcze.


Nie wiem czego i po co sobie to wlasciwie dopisales, ale w sumie mam to w dupie, bo nie wniosles nic do tematu.
@przegro_pisarz: Szacunek za hubermana, ale jak wykopki nie sa w stanie przeczytac krotkie artykulu ze strony WHO i pytaja o rzeczy w nim zawarte w komentarzach to watpie, zeby ktorykolwiek obejrzal chociaz 10min tego filmiku. Powatpiewam tez w ich poziom angielskiego xD

A to czy sie pojawia co jakis czas ciezko mi stwierdzic, ja od czasu do czasu wrzuce jakas oczywistosc na wykop jak mi sie nudzi, zeby sie troche poprzekomarzac