Wpis z mikrobloga

Alkohol jest szkodliwy w każdej ilości, niezależnie od dawki. WHO stwierdza oczywiste oczywistości, ale osoby zainteresowane tematem albo chętne do szerzenia edukacji na temat jednego z najgroźniejszych narkotyków zachęcam do wykopywania:

https://wykop.pl/link/7013859/alkohol-jest-szkodliwy-w-kazdej-ilosci-niezaleznie-od-dawki-who

Tłumaczenie fragmentu z DeepNl:

"Ryzyko i szkody związane z piciem alkoholu były przez lata systematycznie oceniane i są dobrze udokumentowane. Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała teraz w The Lancet Public Health oświadczenie: jeśli chodzi o spożycie alkoholu, nie ma bezpiecznej ilości, która nie wpływa na zdrowie.

To alkohol powoduje szkody, a nie napój Alkohol jest substancją toksyczną, psychoaktywną i powodującą uzależnienie, a przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem został dziesiątki lat temu sklasyfikowany jako czynnik rakotwórczy grupy 1 - jest to grupa najwyższego ryzyka, do której należą również azbest, promieniowanie i tytoń. Alkohol powoduje co najmniej siedem rodzajów raka, w tym najczęściej występujące rodzaje raka, takie jak rak jelita grubego i rak piersi u kobiet. Etanol (alkohol) powoduje raka poprzez mechanizmy biologiczne, ponieważ związek ten rozkłada się w organizmie, co oznacza, że każdy napój zawierający alkohol, niezależnie od jego ceny i jakości, stwarza ryzyko rozwoju raka."

#narkotykizawszespoko #oswiadczeniezdupy #polska #alkoholizm
jegertilbake - Alkohol jest szkodliwy w każdej ilości, niezależnie od dawki. WHO stwi...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 64
@Dyskretnychlodwdrinkutopniejelod: Sterydy zależnie jakie i od dawki, to szeroka grupa. Heroina ma gorszy wpływ na użytkującego niż jego otoczenie. Kiedy ostatnio widziałeś typa po heroinie, który wszczyna burdy na stadionie albo drze ryja o polnocy jak zwierze bez wyraznego powodu. Ile razy w telewizji slyszales, zeby gosc po heroinie spowodowal smiertelny wypadek prowadzac samochod? Ile osob po heroinie topi sie w wakacje gdy plywaja?

Moze na pierwszy rzut oka brzmi dziwnie,
@jegertilbake: Tak tak, helena i crack zdrowszą alternatywą dla alkoholu. Wiem że to wy, ćpuny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewnie że alko jest ogromnym problemem społecznym ale krew mnie zalewa jak widzę takie porównania. Że niby heroina mniej szkodliwa dla otoczenia? Popatrz sobie na stany i opowiedz mi o potulnych narkusach nieszkodliwych społecznie. O cracku nawet nie wspomnę.

To że w newsach w Polsce mniej przypadków przestępstw
@jegertilbake: Po prostu wychodzisz na ćpuna, a nie osobe, która chce pomóc ludzkości w walce z alkoholizmem @caius_cosades ma racje. Heroina bardziej i szybciej niszczy ludzki organizm niż alkohol, więc nie powinna być #!$%@? niżej od alkoholu tylko wyżej xD wiadomo alkohol równie jest groźny, ale ciężkie dragi są groźniejsze xDD po cracku jesteś jak w amoku i jednocześnie agresywny, a alkohol tylko pobudza
@userrrr: Przeciez obie substancje ktore wymieniles na wykresie maja wyzsza szkodliwosc wzgledem osoby uzytkujacej wiec co ci sie nie zgadza? Masz 2 kolory i sie juz pogubiles? Daj spokoj, takie czytanie wykresow to poziom 1 klasy gimnazjum xD

Btw. ja odradzam niezaleznie od okolicznosci pierwsze 10 pozycji kazdemu wiec po co wyzwiska w moja strone kierujesz? Troszke kultury, wypij sobie moze piwko i wroc jak ochloniesz, bo widze ze mocno sie
@jegertilbake: Dałem plus i wykopałem, ale jakoś widzę, że niezbyt chętnie ludzie to wykopują, ciekawe dlaczego:P

za kazdym razem z tej grafiki, gdzie heroina jest nizej xD sterydy, tam gdzie grzybki, kabaret


@Dyskretnychlodwdrinkutopniejelod

za kazdym razem z tej grafiki, gdzie heroina jest nizej xD sterydy, tam gdzie grzybki, kabaret


Ciekawe dlaczegoxD Może być może to prawda, na co złożyło się wiele czynników, od legalności alkoholu, poprzez jego szkodliość dla użytkownika jak
Ciekawe dlaczegoxD


@Jakis_Leszek: jak wykopia to claus schwab zmusi ich do jedzenia robakow i przesunie okno overtona i nastapi rok 1984. Wybierz sobie 1 lub wszystkie 3, wiele po glownej i ludziach, ktorzy tam zostali sie nie spodziewam xD

A tak na serio to pewnie polowa siedzi z piwkiem przed kompem codziennie i dla nich to normalne wiec nie beda kwestionowac wlasnych zachowan, bo jeszcze by wyszlo, ze ponosza za nie
@Jakis_Leszek: Wątrobe można przeszczepić, oraz sama jest w stanie się zregenerować
( ͡° ͜ʖ ͡°) gorzej z trzustką, bo jak trzustka Ci jebnie to już po ptokach, możesz spisywać testament i zacząć kopać sobie grób
( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wierze, że to kwestia czasu, kiedy uda się przeszczepić trzustke ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Długotrwałe zażywanie heroiny może prowadzić
@jegertilbake: Claus to już obecnie 80 letni dziadek także tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co Ty masz chłopie do jedzenia owadów? W krajach egzotycznych jedzą i żyją, jeśli owad będzie dobrze przyrządzony, to czemu mam nie jeść? Przed wprowadzeniem tego do europy na pewno zostanie to przebadane, a poza tym białko z mięsa owadów jest lepiej przyswajalne dla nas, niż zwierzęce, ponadto owady przy hodowli nie
@userrrr: @jegertilbake Kopiujesz opis z internetu i nie twierdzę absolutnie że jest on nieprawdziwy ale ja heroinistów spotykam codziennie na programie a nawet sam jestem jednym. Lata heroiny nie spowodowały u mnie innych szkód niż psychiczne, wszelkie ślady po wkłuciach to kwestia drogi podania a nie substancji. Codziennie widzę bezdomnych pod wpływem alkoholu, heroinisty bezdomnego nie znam.
@Okajri: Rozumiem, jednak twoje anegdotyczne doswiadczenia nie maja wielkiego znaczenia. Po to sie wlasnie robi badania na wiekszych grupach, zeby z tego wylonic statystyki. To ile ty spotkales danych osob nie robi zadnej roznicy.

Ponadto jak heroinista przedawkuje no to zgodnie z wykresem robi krzywde sobie. Alkoholu mozna naduzywac latami i skoro spotykasz ich na chodniku to tez sie zgadza, ze powoduja wieksze szkody dla innych. Jak ktos cpa w domu