Wpis z mikrobloga

w ogole ramu bym dal mniej ale ddr5


@kendziu666: przecież to nie ma sensu bo podstawowym rozmiarem DDR5 jest 16 GB w jednej kości.

nie lepiej slabsza karte i mocniejszy procek?


@kendziu666: w większości mainstreamowych gier taka zmiana nie miałaby sensu, więc jeśli OP nie gra w gry, w których jest bardzo duży bottleneck na CPU, to 13600k jest w zupełności wystarczający.

@rivers666: ja osobiście bym chłodzenie zmienił na
@rivers666: nie kupuj gotowców. Dobierz samodzielnie podzespoły na np morele i dokup do tego usługę montażu zestawu komputerowego. Jak chodzi o karte graficzną to sweet pointem na ten moment jest rtx 4070ti. Jak chcesz koniecznie 4080 to już lepiej dołożyć i wziąc rtx 4090.

Zestaw pic rel za 9 822,91 zł jest solidną bazą. Do podszlifowania go, zmiany wg własnych preferencji byłaby jedynie obudowa, zasilacz i producent od którego chciałbyś karte
Pobierz siadatajta - @rivers666: nie kupuj gotowców. Dobierz samodzielnie podzespoły na np mo...
źródło: dddd
@rivers666 @siadatajta: ale obudowe od biedencjum pc w takiej cenie to niech nie bierze, niewiele drożej ma już tak dobre rzeczy jak corsair 4000d airflow
https://www.x-kom.pl/p/591822-obudowa-do-komputera-corsair-4000d-airflow-czarna.html

co do reszty komponentów to są git tylko trzeba pamiętać, że z tym mobo będzie musiał zaktualizować biosa, nie chcę mi się sprawdzać czy to konkretne ma flash biosa ale jak nie to niektóre sklepy mają usługę aktualizacji, albo będziesz musiał pożyczyć od kogoś procka