Wpis z mikrobloga

Sankcje nie działają xDD
https://twitter.com/PawelJezowski/status/1623021894629789711

Przepraszam, ale nie ufam sam sobie.

Czy ja dobrze przeczytałem, że Rosja zrobiła pół planowanego tegorocznego deficytu w styczniu?

odp

Tak jak nie wierzycie dane są do sprawdzenia na stronie rosyjskiego MF lub telegramie bo, oni wszystko, puszczają na Telegram ????


Wcześniej spadek dochodów

Przychody z ropy i gazu spadły o 46% do 426 mld rubli (6 mld USD), podczas gdy przychody spoza ropy i gazu spadły o 28% do 931 mld rubli (13 mld USD).


Przychody z źródeł nie będących surowcami energetycznymi w dół prawie o 30%.
Czy to wgl możliwe w ciągu jednego roku? To tak jakby im się gospodarka skurczyła o 10-20%. xDD

#ukraina #sankcje #gospodarka #heheszki #humorobrazkowy #rosja #wojna #neuropa
BayzedMan - Sankcje nie działają xDD 
https://twitter.com/PawelJezowski/status/162302...

źródło: proxy-image (32)

Pobierz
  • 17
@lasaghneboi: Oczywiście pomijam fakt, że to są oficjalne dane z ministerstwa finansów rosji.
Jednym słowem, może być DUŻO gorzej w rzeczywistości niż podają.
Ameryka potrafiła całą potęgę związku radzieckiego rzucić ekonomicznie na kolana przez ceny ropy, a ZSRR to był odizolowany drugi świat z swoją gospodarką, własną produkcją w miare samowystarczyalny itp, to co dopiero musi się dziać tam w rosji, która jest cieniem tego co dawniej. xDD

Najostrzejsze sankcje i
@lasaghneboi: Jest wiele dróg jak to się może skończyć.
Odebranie wszystkim ich oszczędności, co starczy na rok wojny.
Hiperinflacja
Obsranie gospodarki i zmniejszenie etatów, masowa emigracja i rozwalenie się totalne gospodarki.
Ale to tylko moje spekulacje xD
zapomniałeś o Afganistanie i Czarnobylu


@munioman: Tak naprawdę trochę przeceniamy wpływ tych czynników. ZSRR więcej wydał pieniędzy i zasobów na przebazowanie jednostek na Daleki Wschód po tym jak Chiny przeszły na stronę USA, nie mówiąc już o odcięciu rynku chińskiego. To zabolało ich najbardziej ze wszystkich rzeczy, które USA robiło jednocześnie.
@BayzedMan: najlepsze jest to, że teraz oni za zaoszczędzone pieniądze nie produkują "dóbr" któe mogliby sprzedawać choćby na rynku wewnętrznym, albo nie wiem, Białorusi, tylko w sumie wszystko co mogą pchają w produkcję złomu do zmielenia na Ukrainie.
Teraz taki Iwan, lat 35 zamiast #!$%@?ć na budowie nowej fabryki albo hotelu, to gnije w okopie. A jego ojciec lat 60 zamiast dorabiać do końcówki emerytury pracując u jakiegoś prywaciarza, to robi
@BayzedMan: @lasaghneboi @976497 żeby się tylko nie okazało że akurat bank centralny rosji umie w szachy 5d i specjalnie podają gorsze niż w rzeczywistości dane żeby im więcej sankcji zachód nie wciskał i żeby wszyscy myśleli że już, zaraz, za sekundkę ruscy się wyjebią na plecy