Wpis z mikrobloga

Do programistów tych grubo powyżej 10 k. #!$%@? mnie, że pewnie jak kupujecie dla siebie nieruchy, ziemię, domy to macie tyle hajsu, że nawet się nie targujecie, tylko tak na lajcie kupujecie po zawyżonych cenach i przez to pompujecie jeszcze bardziej bańkę na nieruchach.

Już nawet nie chodzi o tą kasę, tylko jak teraz kupiliście ziemię za powiedzmy 100 średnich krajowych, a ktoś ją kupił kiedyś za 5 średnich krajowych to będą się brechtać z nas, młodych, że przepłacamy i taki statystyczny młody musi teraz tyle wypłat za te nieruchy dawać. Przez to te staruchy, które miały farta i te hieny developerskie wpadną w jeszcze większe poczucie wyższości, i że mają łeb do biznesu, a kij tam wiedzą i są tylko dziećmi hossy.

Ja nie chcę, jak będę stawiał chatę, żeby się ze mnie brechtali ile to na mnie zarobili jakieś stare dziady jak od nich ziemię będę kupował, więc ogarnijcie się, bo szastacie hajsem na prawo i lewo bez zastanowienia.
#nieruchomosci #pracait #programowanie #programista15k #programista30k #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #inwestowanie #gielda
  • 78
  • Odpowiedz
@sepuqqu: I na prawdę myślisz, że inni ludzie, którzy pracują w IT myślą tak jak Ty i wiedza chociaż tyle? Nie, uwierz mi, że większość ludzi z IT jest w grupie z tymi idiotami pompującymi bańkę, tylko mając więcej kasy pompują te bańkę na większą skalę.

Znam ludzi z branży IT i mają wiedzę w zakresie IT, ale mało kto z nich ma wiedzę na temat inwestowania i ekonomii i oni
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: łapiąc się w Twoje niewygórowane kryteria mnie ledwo na wkład własny stać, a co dopiero na kupowanie mieszkania bez patrzenia na cenę xD
chyba Ci się pojabalo z oskarkami kupującymi za hajs starych
  • Odpowiedz
@Ynfluencer A co do ogólnej inflacji to PiS jak dotąd wydał ponad 250 miliardów na programy socjalne. To nie wina ludzi którzy więcej zarabiają, że podnoszą ceny proporcjonalnie do tego ile jest im zabierane żeby dać komuś za darmo.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer oj boli dupka widze ze ktos ma lepiej bo #!$%@? takie farmazony ze glowa boli.

Ty myslisz ze zarabiajac >10k/20k to sie odklada tyle ze mozna sobie pozwolic na przeplacanie za nieruchomosci? XD programista tez musi wziac kredyt na to mieszkanie/dom, czesto niemaly jak nie chce mieszkać w kurniku aka <50m2.

Jak kupowalem nieruchomosc to developer miał zaklepane oferty z kolejka na 3-5 osob per kazdy dom. Powodzenia w agresywnych negocjacjach
  • Odpowiedz
No nie, nie co roku, ale na bank kupują tak bezrefleksyjnie, bez targu i bez liczenia się z kosztami, jeszcze jak wysyłają przelew sprzedawcy to zaokrąglają w górę kwotę, bo co się tam będą #!$%@?ć o te parę tysięcy, chociaż to wysiłek taki sam.


@Ynfluencer: Tak było xD
  • Odpowiedz
Ja nie chcę, jak będę stawiał chatę


@Ynfluencer: Ty nie będziesz stawiał chaty bo zamiast żyć tu i teraz, będziesz czekał kolejne 50 lat na spadki cen. Patrząc przy tym jak rośnie ci kupka na koncie i chwaląc się tym na wykopie.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Ja dostalem nowy retainer na $4k/tyg (dodatkowo mam kontrakt $10k mies + freelance z innych zrodel) i wlasnie mysle na co wymienic moje roczne M40i.

Nieruchomisci juz troche mam ale pewnie cos dokupie jak mityczna banka pemknie :)
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: nie wiem czy się łapię na kryteria ale targuje się jak #!$%@? żyd, szukam okazji, choć wiem że są tacy którzy tego nie robią ale to jest promil społeczeństwa, poza tym tak jak napisali te 15k czy zbliżone kwoty to nie pozwalają na zakup nieruchomości za gotówkę tylko z kredytu na lata
  • Odpowiedz