Wpis z mikrobloga

Do programistów tych grubo powyżej 10 k. #!$%@? mnie, że pewnie jak kupujecie dla siebie nieruchy, ziemię, domy to macie tyle hajsu, że nawet się nie targujecie, tylko tak na lajcie kupujecie po zawyżonych cenach i przez to pompujecie jeszcze bardziej bańkę na nieruchach.

Już nawet nie chodzi o tą kasę, tylko jak teraz kupiliście ziemię za powiedzmy 100 średnich krajowych, a ktoś ją kupił kiedyś za 5 średnich krajowych to będą się brechtać z nas, młodych, że przepłacamy i taki statystyczny młody musi teraz tyle wypłat za te nieruchy dawać. Przez to te staruchy, które miały farta i te hieny developerskie wpadną w jeszcze większe poczucie wyższości, i że mają łeb do biznesu, a kij tam wiedzą i są tylko dziećmi hossy.

Ja nie chcę, jak będę stawiał chatę, żeby się ze mnie brechtali ile to na mnie zarobili jakieś stare dziady jak od nich ziemię będę kupował, więc ogarnijcie się, bo szastacie hajsem na prawo i lewo bez zastanowienia.
#nieruchomosci #pracait #programowanie #programista15k #programista30k #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #inwestowanie #gielda
  • 78
@muchatse @Ynfluencer prawda jest taka że obecnie jakikolwiek programista z rocznym doświadczeniem jest w stanie wyciągnąć 10k netto a mając 2 lata expa to już z palcem w dupie. Takze nie są to jakieś bajki. Dzisiejsze stawki midów to stawki seniorów sprzed kilku lat.

@BreathDeath wiadomo, mając 30-40k to bierzesz sobie auto za 6k/msc w leasing a nie jeździsz jak plebs komunikacja miejska. Jadasz w knajpach gdzie kolacja kosztuje 500zl a nie
@Ynfluencer: a mnie #!$%@? Twoje zalposty z wyimaginowanymi problemami którego winni są programiści. Kiedyś balcerowicz potem żydzi potem unia a teraz programista to źródło wszelkiego zła. Ogarnij się bo nie trzeba nawet czytać Twoich wpisów bo po pierwszym zdaniu widać ze się pienisz niewiadomo o co
wiadomo, mając 30-40k to bierzesz sobie auto za 6k/msc w leasing a nie jeździsz jak plebs komunikacja miejska. Jadasz w knajpach gdzie kolacja kosztuje 500zl a nie zamawiasz do domu kebaba z amrita. Wakacje na Zanzibarze albo Malediwach a nie w Turcji last minute.


@Wygryw_z_wyboru: ale pieprzenie, ktoś je kebsa bo po prostu lubi, a ty mi chcesz wmówić, że przy zarobkach 30k to nagle porzuca swój styl życia i będzie
@bb89: @markier Na pewno nie mam żalu do programistów, że tyle zarabiają i chcą zarabiać. Nie oszukujmy się, też bym chciał. Widocznie rynek tak wycenia wartość ich pracy. Na pewno też nie uważam, że powinno się wam coś zabrać, opodatkować was bardziej. Uważam to za chore myślenie, że skoro zarabiacie więcej to zaraz coś się tym zarabiającym mniej od was należy.

Natomiast na pewno o co mam do was żal to:
@Ynfluencer: moim zdaniem błędnie oceniasz skalę gotówy która dysponują programiści vs inne zawody lub małe biznesy. W tym kraju znacząco więcej zarabiają lekarze, mikro firmy wykończeniowe czy innych Januszexy w których właściciel dyma pracowników samemu trzepiac sumy wielokrotnie większe niż pensja programisty.

W IT masz szklany sufit pensji jak w każdym innym zawodzie. Tylko sufit u lekarza który robi praktykę prywatna jest kilkukrotnie większy. W mikro firmie jak jesteś sprytny to
@muchatse

ale pieprzenie, ktoś je kebsa bo po prostu lubi, a ty mi chcesz wmówić, że przy zarobkach 30k to nagle porzuca swój styl życia i będzie robił pokazówkę w restauracjach za 500 zł xD


Dla mentalnych biedaków wszystko co nie jest najtańsze to pokazówka. Można od czasu do czasu kebaba zjeść o 3 w nocy gdy wszystko jest zamknięte, ale nikt mi nie powie że kebs jest lepszy od kolacji w
@Ynfluencer: OPie przecież minimalna wykopowa jeszcze przed inflacją to było 15k i tyle to zarabiali mirki po teście gimnazjalnym. Tacy po studiach to poniżej 50k/msc nie odpalają kąputera
jak myślisz że zarobki rzędu 20-30k gwarantują działeczkę albo nowe mieszkanie co rok to masz to samo myślenie co dzieci mówiące że jeśli zarobią 3000 zł to w rok będą mieć odłożone 36000 zł xD


@SuperMaslo: Może nie każdemu rosną koszty życia razem z zarobkami.
@QBA__ QBA__

OPie przecież minimalna wykopowa jeszcze przed inflacją to było 15k i tyle to zarabiali mirki po teście gimnazjalnym. Tacy po studiach to poniżej 50k/msc nie odpalają kąputera


po co ten sarkazm? serio uważasz że dzisiaj 15k w IT robi wrażenie? wejdź sobie na justjoin.it albo nofluffjobs i zobacz jakie są widły dla midów i seniorów.

to że ktoś się boi zmiany pracy i robi w jednej firmie ponad 5 lat