Wpis z mikrobloga

Do programistów tych grubo powyżej 10 k. #!$%@? mnie, że pewnie jak kupujecie dla siebie nieruchy, ziemię, domy to macie tyle hajsu, że nawet się nie targujecie, tylko tak na lajcie kupujecie po zawyżonych cenach i przez to pompujecie jeszcze bardziej bańkę na nieruchach.

Już nawet nie chodzi o tą kasę, tylko jak teraz kupiliście ziemię za powiedzmy 100 średnich krajowych, a ktoś ją kupił kiedyś za 5 średnich krajowych to będą się brechtać z nas, młodych, że przepłacamy i taki statystyczny młody musi teraz tyle wypłat za te nieruchy dawać. Przez to te staruchy, które miały farta i te hieny developerskie wpadną w jeszcze większe poczucie wyższości, i że mają łeb do biznesu, a kij tam wiedzą i są tylko dziećmi hossy.

Ja nie chcę, jak będę stawiał chatę, żeby się ze mnie brechtali ile to na mnie zarobili jakieś stare dziady jak od nich ziemię będę kupował, więc ogarnijcie się, bo szastacie hajsem na prawo i lewo bez zastanowienia.
#nieruchomosci #pracait #programowanie #programista15k #programista30k #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #inwestowanie #gielda
  • 78
  • Odpowiedz
Dla mentalnych biedaków wszystko co nie jest najtańsze to pokazówka.


@Wygryw_z_wyboru: haha, to właśnie dla nowobogackiego dziada, kolacja za 500zł i auto 6k/msc w leasingu jest szczytem i spełnieniem, bo przez całe życie się ślinił na tego typu rzeczy.

Znałem jednego takiego w pracy co zgarniał 60k/msc i co miesiąc nic mu nie zostawało. Do tego stopnia że nawet jedynej córce nie miał za co kupić mieszkania gdy tego potrzebowała, a
  • Odpowiedz
@rockip a mój wujek jest hazardzista i miesiąc w miesiąc #!$%@? całą wypłatę na maszynach, i co z tego?

można nie biedować i przy tym sporo odkładać. Serio mi to różnicy nie robi czy wydam na auto 6 czy 2k miesięcznie, nadal dużo odłożę, więc po co mam jeździć gorszym?
  • Odpowiedz
@rockip z resztą auto to tylko przykład, nie ma obowiązku posiadania zajebistej fury. Ja akurat lubię. Inny będzie miał inne marzenia/hobby, sęk w tym żeby za wszelką cenę się nie ograniczać jezeli ma się zasoby by spełniać swoje cele/marzenia.

życie jest krótkie
  • Odpowiedz
@muchatse piękny cope, mam przerośnięte ego bo uważam że danie w dobrej restauracji jest lepsze od kebaba.

Niedowartościowany to chyba jesteś Ty skoro dla Ciebie życie na normalnym europejskim poziomie to jakieś pucowanie się czy pokazywanie przed ludźmi. Mnie to nie mierzi jeżeli ktoś bogatszy ode mnie kupuje lambo, nie próbuje udawać że moje auto jest lepsze bo przecież jego to nawet przez próg zwalniający nie przejedzie a poza tym właściciel to
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: oczywiście że tak, wystarczy mieć dobrze skonstruowany domowy budżet z podzielonymi kategoriami i człowiek jest w stanie więcej odłożyć. Natomiast chodziło mi o to, że kupno działki za ~200k albo mieszkania za ~500k to dalej ciężka praca i wiele miesięcy, jak nie lata oszczędzania. Według OPa każdy programista ma tyle pieniędzy, że wcale mu nie zależy na kupnie w dobrej cenie czy negocjacjach przez co psujemy rynek.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: nie wmawiam ci że jest lepszy typie. Mówię, że każdy może jeść, co tam chce, nawet jeśli ma w #!$%@? hajsu. Ja również mam dobre zarobki i jem sobie kebsa kiedy mam na to ochotę, jem również w maku bo lubię kanapkę drwala, a jak mam ochotę zjeść coś lepszego to idę do restauracji, również kiedy mam na to ochotę i nie muszę na tym na szczęście oszczędzać. Zupełnie minąłeś
  • Odpowiedz
@del855:

to sobie pomyśl o małżeństwie dentystów - taka para jak ma coś w głowie wiecej niż trociny, to nawet nie mają własnego gabinetu wyciągnie 5

100k miesiecznie....


@del855: W jednej nowej inwestycji na Bielanach miałem wgląd do księgi wieczystej. I patrzyłem kto kupował więcej niż 1 mieszkanie. I rzeczywiście było tam małżeństwo dentystów z Bielan co kupiło 2 mieszkania.
  • Odpowiedz
@SuperMaslo: @muchatse @Wygryw_z_wyboru @anonimek123456 @Serniczek_Szatana @sepuqqu No i jak tu się nie dziwić, że jesteście, jak ktoś tu pisał wczesniej, kolejna grupą znienawidzoną i wszystkiemu winna w Polsce po Balcerowiczu, żydach skoro z taką pogardą piszecie o zarobkach poniżej 10 k miesięcznie, o ludziach "plebs" itd. O ile ja rozumiem, że to jest prawda i macie rację, bo to jest rzeczywiście bieda o tyle wyjaśnił się też fenomen tej niechęci do
  • Odpowiedz
@PanMlecz: coś w tym jest. W Dolinie Krzemowej nie da się kupić nic za rozsądne pieniądze bo programiści tak podkręcili ceny, że za $1 mln kupisz ledwie studio w SF lub domek na przedmieściach 1h od SF.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

W tym kraju znacząco więcej zarabiają lekarze, mikro firmy wykończeniowe czy innych Januszexy w których właściciel dyma pracowników samemu trzepiac sumy wielokrotnie większe niż pensja programisty.


@markier: zakop, informacja nieprawdziwa. Lekarze owszem, ale tylko wybranych specjalnosci tacy co mają własną praktykę prywatną. Tak gdzieś po 40-ce jak zrobią specjalizacje i zdobędą klientów. Tylko że tych lekarzy należy porównywać do właścicieli firm IT.

Co do mikrobiznesów to też nieprawda, bo sredni miesięczny
  • Odpowiedz
Ja nie chcę, jak będę stawiał chatę, żeby się ze mnie brechtali ile to na mnie zarobili jakieś stare dziady jak od nich ziemię będę kupował, więc ogarnijcie się, bo szastacie hajsem na prawo i lewo bez zastanowienia.


@Ynfluencer: a gdzie wady?
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Otóż nie, przez plebs nie mam na myśli ludzi którzy mają mniej pieniędzy. Mam na myśli ludzi o komunistycznym myśleniu, którzy chcą odbierać innym tylko dlatego że ktoś ma więcej i bez żadnej wiedzy zrzucają na nich winę za sytuację ekonomiczną na przykład inflację.

Być może to co mówisz ma sens np. w Krakowie, no ale niestety mieszkania drożeją po równo w całym kraju. Czym to jest spowodowane? Tym że
  • Odpowiedz