Wpis z mikrobloga

Czy ludzie z #medicover są jacyś nienormalni? Mam abonament z firmy, szukam laryngologa. Terminy na marzec. Myślę sobie: kuxwa, przecież do tej pory to mi ucho eksploduje.

Przypominam więc sobie o możliwości refundacji wizyty z innych placówek. Terminy już lepsze, ale i tak co najmniej 10 dni.

A wtedy trafiam na jakąś dziwną stronę, gdzie można kupić wizytę NA PONIEDZIAŁEK, w cenie 250zł. Już chciałem się zapisać, ale myślę sobie "ej zaraz, przecież znam te nazwiska". Więc zaczynam myszkować po tej stronie. Okazało się, że...

...tę stronę prowadzi MEDICOVER XDDDD

Czy te skurczybyki sprzedają wizyty poza abonamentem, przez co ludzie na subskrypcji są ruchani? No i czy jakbym się zapisał to bym dostał refundację? W końcu refundowane są wizyty z innych placówek, a o refundacji ich samych nie słyszałem.

#afera
NijuGMD - Czy ludzie z #medicover są jacyś nienormalni? Mam abonament z firmy, szukam...

źródło: Screenshot_20230205-054741_Firefox

Pobierz
  • 90
@NijuGMD: w luxmedzie jest to samo. Pomaga telefon na infolinie i magiczne zdanie: „w umówie z państwem jest termin maksymalnie 3 dni na wizytę u specjalisty”. Wtedy termin się znajduje.
Swoją droga ucho mi właśnie miesiąc temu „eksplodowało”, bo w wyniku zapalenie pękła mi błona bębenkowa. Nie polecam.
@NijuGMD
były pracownik medicover here, są wizyty płatne i abonamentowe oddzielnie, abonamentowcy nie mogą się zapisywać na wizyty płatne niestety. są jednak triki by to ominąć.
- codziennie o jakiejś godzinie nocnej wizyty płatne na następny dzień zmieniają się w wizyty dla osób z abonamentem. proponuję myszkować z rana czy jest coś ciekawego xd
- można pójść do internisty, który wypisze skierowanie pilne. w takim wypadku pracownik może zmienić sam wizytę płatną
@NijuGMD: plus gigantyczne podwyżki kosztów abonamentów z perspektywy firm wykupujących dla swoich pracowników, rozpytajcie w swoich korpo to Wam potwierdzą. Chyba trzeba kręcić Małysza na tego mcdonalda wśród placówek leczniczych
@NijuGMD: u mnie ostatnio wprowadzili w medicover funkcjonalność gwarancji terminu, że do lekarza poz dostajesz się w ciagu 1 dnia, do specjalisty kilka dni i muszę powiedzieć, że na wacku stają, żeby to zapewnić i to działa, ale trzeba się wyraźnie o tę gwarancję terminu upomnieć.
Przed tą zmianą to był jakiś żart, z ostrym zapaleniem ucha wizyta była za miesiąc xD
możesz pogadać z pracodawcą o takiej opcji.
@NijuGMD: A to z reguły nie jest tak, że wystarczy posiedzieć na apce, powchodzić co godzinę i sprawdzić terminy, a wtedy wlatuje nowa pula albo zwolnione terminy od tych, co zrezygnowali?
Dotychczas korzystałem z luxmedu i kilkanaście razy miałem sytuację, że potrzebuję internisty na ten sam / kolejny dzień lub specjalisty w ciągu najbliższych dni, a oczywiście nic nie było, ale wystarczyło poświęcić minutę kilkanaście razy dziennie i bez problemu termin
@NijuGMD: abonamenty firmowe to takie gówno że dziwie się ze ludzie z tego w ogóle korzystają.
lekarze mają je w dupie bo dostają mniej siana za pacjenta niż w zwykłej prywacie, poza tym, terminowo to też nie jest traktowane jako wizyta prywatna w sensie taka jakbyś poszedł tam komercyjnie przez rejestracje, tylko jest na to oddzielna pula godzinowa.

tak to działa w luxmedach medicoverach i innych nzozach etc.
@soundboy: no ale co to za argument, skoro nfz tym bardziej nie działa skoro trzeba sie posiłkować i tak mało wydajnym pakietem prywatnym w luxmed/medicover?
@lukasgl: nie wiem czy jest drożej. Sprawdziłem na szybko i w uniqua ubezpieczenie zdrowotne kosztuje 130zl przy 24 specjalistach i jest napisane, że do 5dni wizyta, a w luxmedzie płacisz 180zl, za to masz 17 specjalistów. W sumie to się opłaci Luxmed w takim wypadku tylko, jak ci pracodawca to płaci. Ja mam ubezpieczenie grupowe PZU i w ramach tego mam bezpłatny przegląd stomatologiczny raz w roku, jak chciałem z tego
@NijuGMD: lepiej imo żeby bolał ząb niż ucho, bo sam przechodziłem przez problemy z dostaniem się do laryngologa. O ile jak powiem dentyście przez telefon, że boli to przyjmie poza kolejką (jasne, że może nie wykona od razu skomplikowanego zabiegu, ale przynajmnniej zrobi tak żeby nie bolało) o tyle nawet prywatnie nikt mnie nie chciał przyjąć wcześniej niż za około 5 dni (a szukałem już w całym województwie w promieniu do
@Zaqwsxe: przecież każdy centrysta wie, że pełna wolność (i inne szczyty wolności typu anarchia) są złe. Jest jakiś poziom obiektywistyczny, który powinien działać (tak jak lekarz powinien wyznaczyć datę do której można zrezygnować z ciąży, tak jak powinny być testy na ojcostwo po urodzeniu dziecka, itd. Istnieje organizacja "władzy", która wręcz powinna istnieć dla zapewnienia lepszego życia w społeczeństwie). Państwo też powinny się zajmować walką "u podstaw", zapewnianiu pewnych potrzeb typu
Nie wiem czym się tu chwalisz, że skrytykowałeś podejście ala 100% wolności, które jest skazane na upadek? XD takie podejście ma prawo działać tylko w społeczeństwie nadludzi (takich jak ja), którzy nie są żadni władzy, atencji, nie lubią wykorzystywać innych, itd.


@NewBlueSky: skrytykowałem podejście OP-a znanego wykopowego korwinisty, on i podobni jemu przygłupy często używali argumentu że wszystko powinno być prywatne i płatne, łącznie z całą służbą zdrowia a jeśli ktoś
@NijuGMD: Wchodzisz na stronkę ok. 17-18 wieczorem - mniej więcej pora, gdy ludzie dostają SMS z przypomnieniem o jutrzejszej wizycie. Wtedy cześć terminów się zwalnia i wskakujesz od razu na następny dzień, bez czekania.