Wpis z mikrobloga

Czy ludzie z #medicover są jacyś nienormalni? Mam abonament z firmy, szukam laryngologa. Terminy na marzec. Myślę sobie: kuxwa, przecież do tej pory to mi ucho eksploduje.

Przypominam więc sobie o możliwości refundacji wizyty z innych placówek. Terminy już lepsze, ale i tak co najmniej 10 dni.

A wtedy trafiam na jakąś dziwną stronę, gdzie można kupić wizytę NA PONIEDZIAŁEK, w cenie 250zł. Już chciałem się zapisać, ale myślę sobie "ej zaraz, przecież znam te nazwiska". Więc zaczynam myszkować po tej stronie. Okazało się, że...

...tę stronę prowadzi MEDICOVER XDDDD

Czy te skurczybyki sprzedają wizyty poza abonamentem, przez co ludzie na subskrypcji są ruchani? No i czy jakbym się zapisał to bym dostał refundację? W końcu refundowane są wizyty z innych placówek, a o refundacji ich samych nie słyszałem.

#afera
NijuGMD - Czy ludzie z #medicover są jacyś nienormalni? Mam abonament z firmy, szukam...

źródło: Screenshot_20230205-054741_Firefox

Pobierz
  • 90
@Tharbad:

@NijuGMD moja dziewczyna która pracuje w HR mówi, że żeby medi zrobiło refundację za wizytę u specjalisty poza Medicover to musisz mieć skierowanie od internisty w Medicover z adnotacją że skierowanie jest na zewnątrz (,)


To tak średnio, wsio zależy od umowy jaką zawarł pracodawca. Ja np. jak widzę, że czegoś nie ma, to idę gdzie indziej, biorę fakturę imienną i oddają hajsy. W moim przypadku
@Pangia: oczywiście, że tak. Dlatego facet po 40 r.z. powinien zbadać sobie poziom cholesterolu, oznaczyć glikemię nawet jak nic się nie dzieje. Taki po 50-60 r.z PSA (tu już takiej zgodności nie ma). Ale zdrowy chłop z normalnym libido w wieku 35 lat nie ma wskazań do corocznego oznaczania sobie prawidłowych poziomów testosteronu, lh, fsh tylko dlatego, że ma to w pakiecie, a o tym mówię.
Czy te skurczybyki sprzedają wizyty poza abonamentem, przez co ludzie na subskrypcji są ruchani?


@NijuGMD: no tak, a to takie dziwne? Dokładnie tak samo działa przecież moloch Luxmed: masz kilka poziomów abonamentów z osobnymi kolejkami dla każdego z nich, osobna kolejka dla pacjentów komercyjnych. W związku z tym do specjalisty wizyty w sensownym terminie ze zwykłym abonamentem nie znajdziesz w życiu, bo do końca grafiku brak miejsc. Jak masz abonament VIP,
@NijuGMD: Cześć. Miałem tak samo w grudniu. To normalna praktyka u Medicover oraz LuxMed. Wiele terminów jest trzymana dla „lepszych abonamentów” oraz właśnie by sprzedać wizytę ludziom bez abonamentu. Finalnie poszedłem prywatnie, ale nie przez Medicover. Lekarze w Medicover są średni/słabi, jak już masz płacić za wizytę to poszukaj laryngologa na znanylekarz.pl, z dobrymi opiniami. Medicover czy LuxMed są #!$%@?. Pozdrawiam
@NijuGMD tip of the day, nie wiem czy zawsze tak to działa ale u obecnego i poprzedniego pracodawcy w luxmedzie i enelmedzie także z terminami online była zawsze kicha. Jednak wiele firm ma w umowie abonentowej wpisane tzw. SLA/standardy dostępności (np u mnie wielu specjalistow maks 3dnj). Zadzwonienie i poinformowanie konsultantki o tym fakcie magicznie powoduje pojawienie się terminów na następny dzień :)