Wpis z mikrobloga

Czy ludzie z #medicover są jacyś nienormalni? Mam abonament z firmy, szukam laryngologa. Terminy na marzec. Myślę sobie: kuxwa, przecież do tej pory to mi ucho eksploduje.

Przypominam więc sobie o możliwości refundacji wizyty z innych placówek. Terminy już lepsze, ale i tak co najmniej 10 dni.

A wtedy trafiam na jakąś dziwną stronę, gdzie można kupić wizytę NA PONIEDZIAŁEK, w cenie 250zł. Już chciałem się zapisać, ale myślę sobie "ej zaraz, przecież znam te nazwiska". Więc zaczynam myszkować po tej stronie. Okazało się, że...

...tę stronę prowadzi MEDICOVER XDDDD

Czy te skurczybyki sprzedają wizyty poza abonamentem, przez co ludzie na subskrypcji są ruchani? No i czy jakbym się zapisał to bym dostał refundację? W końcu refundowane są wizyty z innych placówek, a o refundacji ich samych nie słyszałem.

#afera
źródło: Screenshot_20230205-054741_Firefox
  • 90
@NijuGMD ehh.. ostatnio chciałem na swoją polisę Luxmed gdzieś pójść i też zero terminów do jakiegokolwiek specjalisty. Myślałem żeby pogadać z zarządem firmy aby przejść z luxmesu gdzie indziej ale dupa, chyba wszędzie jest tak samo.
@NijuGMD: Ja mam abo w saltus zdrowie, korzystam z POZ gdziekolwiek, mnie najbardziej pasuje enelmed i akurat tam, ale mogę iśc praktycznie wszędzie, w zaleźności gdzie szybciej/bliżej etc
Saltus ma umowę chyba ze wszystkimi.
Inna sprawa to jakość tych usług, idziesz do ortopedy na NFZ to, gdy się już dostaniesz, to załatwi cię kompleksowo, idziesz na POZ z takim saltusem to jedna wizyta = równa się jedna procedura medyczna, ale i
@Retano: to w Angli tak samo prywatnie wyglads. Ale pierwsza wizyta to w ogole nic nie zrobia tylko sluchaja i zlecaja jakis jeden test ???? wtedy czekasz na druga wizyte zeby sie dowiedziec wynikow i jakies leczenie
@NijuGMD No to widać że nie dzwoniłeś bo infolinia wyglądam tam inaczej. Gdy oni nie mają terminów dostajesz listę placówek które z nimi współpracują i możesz iść prywatnie i oni za to zapłacą. Jeśli dalej nic nie mogą znaleźć to dostajesz wolną rękę i bierzesz fakturę na Medicover.

Więc zamiast pieprzyć to zadzwoń i termin dostaniesz.
@NijuGMD medicover? Usta suche już mam od plucia na to gówno, to jaki zjazd zaliczyli jest niewytłumaczalne. Ostatnio robiłem badanka krwi, jedyne terminy to takie po godzinie 11 i tak przez najbliższe dwa tygodnie, super w #!$%@? siedzieć bez jedzenia i kawusi do tej 11. Pamiętam te 5-6 lat temu takie badanka robiło się w biegu przed pracą bez kolejki, teraz byle januszex oferuje pakiet medi swoim pracownikom, co sami w sobie
@Tharbad: dokładnie tak, a lekarze nie są chętni do wystawiania takich skierowań. Jeśli lekarz jest gówniany i ma zaufanie na poziomie 20% i nie chcesz do niego iść to masz przesrane bo ani refundacja ani placówka współpracująca cię nie ratuje, bo "masz termin". #!$%@? tam że piszą np że lekarz jest niekompetentny czy zboczony i wrzuca podteksty do pacjentek, masz termin to musisz z niego skorzystać albo idź prywatnie gdzieś dalej.
@NijuGMD Dopiero odkryłeś, że w abonamentach dostawcy sterują ruchem? Niby jak inaczej mieliby zarobic? Dlatego wybiera się ubezpieczenie a nie obsrany abonament. Jest drożej ale nie ma tego problemu.
@NijuGMD
To samo zauważyłem i też się #!$%@?łem. Miałem problem ze znalezieniem pediatry. Na mol brak terminów. Za hajs bez problemu.

Najgorsze, że podobna sprawa jest też w przychodni, w której jestem wpisany na NFZ, Etermed.

Ciezko się w tym kraju leczyć. Łatwo za to uzyskać L4.
@NijuGMD: W dawnych czasach, jak jeszcze chciało mi się dyskutować sensownie na wykopie, czasem poruszałem z kucami temat prywatnej służby zdrowia w kontekście pomysłów Korwina odnośnie całkowitej likwidacji publicznej służby zdrowia, ostrzegałem wtedy młodocianych przyszłych miliarderów że spowoduje to masę patologii bo prywatne firmy kochają maksymalizować zyski a finalnie będzie u nas jak USA albo gorzej.

Na moje argumenty nikt nie odpisywał sensownie, pisali że służba zdrowia w USA jest zła
@NijuGMD: Zdecydowana większość klientów tych placówek ma abonamenty wykupione przez korpa. Korpa chcą jak najmniej płacić, jakość usług ich nie obchodzi, zależy im tylko na tym żeby "jakie" ubezpieczenie było.
Więc mamy sytuację taką że korpa mało płacą więc są zadowolone, luxmedy i inne medicovery mało wydają na lekarzy więc też są zadowolone. A że usługi są gówniane? Nie ma to dla nich znaczenia.
@zzbkk: te abonamenty są gorsze niż NFZ. W nfzowskiej przychodni jestem w stanie na następny albo ten sam dzień dostać się do lekarza poz. W enelmedzie wizyta za tydzień. A najlepsze te same konowaly jak chcesz zapłacić poza abonamentem są na dziś nawet za 2 godziny. Wypisałem się z tego gowna i jak chce iść do specjalisty to za to płace i omijam te gowniane sieciówki
@NijuGMD: Luxmed prezentuje znacznie wyższy poziom. Abonament opłaca mi pracodawca i w warunkach jest m.in. wykaz gwarantowanego oczekiwania na wizytę do konkretnego specjalisty. Np. jeśli zgłoszę telefonicznie zapotrzebowanie na wizytę do internisty to muszą mi znaleźć jakiś wolny termin w najbliższy dzień roboczy w ciągu 24h. Nie robią też problemów ze zwrotem pieniędzy, gdy z powodu braku terminów u nich pójdzie się prywatnie na wizytę do "obcej" placówki.
@NijuGMD
a jak dostaniesz skierowanie? u mnie niektorych specjalizacji nie bylo w zadnym terminie to zadzialalo to tak ze pediatra wystawil skierowanie do laryngologa ktore dziala w placowkach towarzyszacych i tam wizyta byla praktycznie od reki. tylko musi byc skierowanie a nie samodzielne chodzenie po placówkach
@Desolator:

Tak samo korzystam z Luxmedu na Śląsku i jest zajebiście. Ostatnio laryngolog, gastrolog i internista znalezieni w terminach 1-3 dni maks, a często można złapać coś na ten sam dzień.

o dentyście nawet nie wspominam bo w miesiąc zrobiłem sobie 5 ubytków czyli wszystko co miałem w ramach abonamentu xD

Czasami faktycznie nie ma terminów ale wtedy wystarczy sprawdzać apke regularnie i na 99% coś się zwolni

te wykopowe jęczenie
@NijuGMD
a Ty myślisz, że jak robi Luxmed? Masz najwyższy abonament który daje największy dostęp do lekarza i najszybszy, wizyty za dwa trzy tygodnie. Wchodzisz z ulicy chcesz wyłożyć kilka stówek masz za dwa dni. Co im zrobisz? Firma prywatna, a jak się nie podoba to do NFZ będziesz miał za dwa lata ( ͡º ͜ʖ͡º).
@NijuGMD: po co Ci ten abonament wejdź na stronę gdzie recepty dają i sobie wypisz Cetraxal albo coś innego tam będą do wyboru to samo lekarz CI wypisze. Ja już w ogóle nie widzę sensu chodzenia do lekarza bo po co jak lekarz też wypisuje antybiotyki na $%%% nic nie badając.
Czy ktokolwiek z ogarniętych wykopków może powiedzieć, jakie obecnie ubezpieczenie / klinika oferuje WYSOKIEJ jakości usługi opieki zdrowotnej, nie masowe, oczywiście z założenia droższe od tych wszystkich enelmedów, medikawerów itp.?
Ja się zupełnie nie dziwię firmom, że tak ustawiają terminy wizyt pakietowych skoro jakies 90% z nich jest nuepotrzebnych i generuje koszty. Od kilku lat widać taki trend gdzie zdrowy 30kilku latek już obskoczył w swoim życiu 10 różnych specjalistów, a w teczce ma kilka wyników badań w tym hormonalnych, wszystkie w normie, ale powtarzanych, bo abonament pozwala. Oczywiście to co masz w abonamencie to Twoje prawo, możesz korzystać, ale firmy zaczynają
@NijuGMD
tak, a co?
Z NFZ można... za co płacisz. No ale to trzeba czekać.
No to abonament firmowy... Będzie szybciej...
ale!!!
tu też można zarobić, jak się da poza abonamentem jeszcze :)
Ciekawe co będzie kolejne.