Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali? W końcu kupił garnek za 6k PLNów jak jakiś senior w sanatorium xD. Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.

Podobny mechanizm można zaobserwować w kryptowalutach, gdzie czasem inwestorzy ładują całe oszczędności w jakąś podróbę bitcoina, która jest scamem, a potem na nią naganiają tutaj na wykopie przez ileś lat, choć jej cena ciągle spada. Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.

#thermomix #bitcoin #kryptowaluty #gotowanie #takaprawda
  • 210
Skoro rzeczywiście thermomix coś przyśpiesza, to restauracje muszą się o niego zabijać. W końcu szybsze gotowanie to bardziej zadowolony klient i więcej klientów obsłużonych. Widzę że ciężko zaakceptować własną naiwność, a zamiast tego trzeba wyzywać innych od biedaków, jakby bycie biednym było czymś złym. XD


@zrobmy_sobie_rewolucje: mam thermomixa i nie, thermomix to nie jest oszczedność czasu! Oszczednosc czasu masz jak robisz sobie spaghetti z sosem ze słoika z marketu, jak chcesz
@zrobmy_sobie_rewolucje: termo by nawet nie był taki zły gdyby to gówniane ostrze dało się wyciągnąć i umyć. Pozbyłem się tego gówna bo głównie chciałem go do rozdrabniania mięsa ale wyczyszczenie noża z tych ścięgien to jest katorga. wolę 3kg mięsa pokroić drobno nożem w kilkanaście minut niż zrobić to robotem w 2 a potem 15 minut wyciągać ścięgna wołowe. Termomix to przepłacone gówno z shady modelem biznesowym na które nabiera się
Nie wiedziałem że na wykopie tylu sekciarzy ThermoMixa xD Dorabianie sobie do podgrzewanego garnka jakiejś ideologii i gadanie że "pewnie cię nie stać dlatego krytykujesz" to już wyższa szkoła spier***nia umysłowego xD Ten sprzęt nic za Ciebie nie usmaży i ewentualnie może Ci zrobić zupę krem albo ciasto na pizze ale przynajmniej to drugie zrobi dowolny robot planetarny za 500 zł. No i nie dość że wydało się 6k na sprzęt to
Jeśli thermomix to dla Ciebie duży wydatek, to i tak nie jest dla Ciebie, bo inaczej wyceniasz swój własny czas i wysiłek, i dlatego Ci się nie kalkuluje. Kompensujesz też sobie te braki wyśmiewając posiadaczy.


@gysnde: to dlaczego jak mam dwie znajome pary co maja termomixa to od roku stoi w szafie nieuzywany bo taki to super cud techniki xd?
miedziany garnek


@KaWuSia89: () i to jest moje marzenie!
No ale jednak osoba, która doceni miedziany garnek i będzie miała z niego pożytek ma chyba zupełnie inne nawyki, umiejętności i doświadczenie niż przeciętna osoba kupująca termomixa.
Tak jak tutaj ludzie piszą, że to jest fajna zabawka do robienia pracochłonnych rzeczy i podają przy tym różne ciasta, no to ja mam na tyle wprawy, że
Thermomix to piramida finansowa. Musisz polecać innym, aby zgarnąć procent ze sprzedaży. Z ceny 6tyś aż 4tyś trafia do kieszeni pośredników. Do sprzedawcy oraz wszystkich nad nim.


@it-hero: polecam zrobić kiedyś elektryczny garnek i spróbuj go sprzedawać w mediamarkcie to sie dowiesz ile kosztuje wystawienie garkna na półce i potem porownaj z marnym procentem jak juz ci sie uda sprzedać, a tam mediamarkt sprzeda czy nie sprzeda a hajs weźmie
@zrobmy_sobie_rewolucje: Jeszcze mnie to #!$%@?ło, że bratowa mimo że wydała na ten garnek 5 tys to żeby ten robot działał tak jak ma działać.
Czyli wybiera sobie np. placki ziemniaczane i powinno być tak

- wrzuc kg ziemniakow
robot cos robi
- wrzuc jajko
robot cos robi
- wrzuc przyprawy
robot cos robi
Gotowe, wyjeb to na patelnie

To musi mieć abonament w jakimś serwisie z przepisami ktory kosztuje 200 zł
to dlaczego jak mam dwie znajome pary co maja termomixa to od roku stoi w szafie nieuzywany bo taki to super cud techniki xd?


@greenbong: to czemu tego nie sprzedaja? za 5000 zł lekko używany spokojnie pojdzie xd
to nie jest jak android ze jak kupisz telefon to po odpakowaniu traci 70% na wartosci
@zrobmy_sobie_rewolucje: ja nie chwale. Thermomix to drogie gówno narzędzie. Dostałem w prezencie to i stoi. Sam jestem kucharzem nauczonym na pracy z garnkiem i patelnią i nikt nie nie namówi na to abym w tym gotował. Przez 3 lata służył jako młynek do kawy, ale odkąd mam ekspres nawet tego nie robi.
Realnie to powinno kosztować z 1200zł max