Wpis z mikrobloga

@Tytanowy_Lucjan

A idea jechaniu na taksometrze mnie odrzuca jeżeli nie wiem ile finalnie zapłacę.


A taksówkarza odrzuca idea jechania za z góry określoną kwotę jeżeli nie wie ile finalnie zajmie czasu jego praca.¯_(ツ)_/¯
@krucjan: Cóż... To biznes powienien się dostosować do klienta, a nie na odwrót. Ja nigdy już do normalnej taksy nie wsiądę jak nie będzie mi oferowała informacji o cenie z góry. Po to są mapy, statystyki, algorytmy śledzące szybkość ruchu by móc skutecznie antycypować "godzinokilometry" na z góry wytyczonej trasie.

Jak korporacje tego nie zrozumieją i nie zainwestują we własne apki to będzie koniec korporacji, bo mało znam młodszych ludzi, którzy
@Tytanowy_Lucjan
no wszystko fajnie tylko to nie ma racji bytu akurat w Szczecinie. Taksówki są tak tanie że niestety ale Boltem czy Uberem nie opłaca się jeździć nie mając kodów rabatowych, bo po prostu wychodzi drożej. Więc w tym przypadku to akurat korporacje taksówkarskie mogą sobie dyktować warunki a nie klienci.
Druga sprawa Ukraińcy na Bolcie/Uberze są tak nieogarnięci że już mialam kilka sytuacji że pojechali źle mimo że nawigacja ich prowadziła
@casines: Ja tam jeżdżę z Ukraińcami i nigdy nie miałem potrzeby z nimi gadać. Są jak roboty. Nieme roboty podążające za nawigacją. Nigdy też nie zdarzyła mi się z nimi jakąś krzywa akcja sugerująca, że prawo jazdy kupili na rynku.

A czy apki tradycyjnych korporacji mają łatwo dostępne opcje stawki znanej z góry? Kiedyś się bawiłem chyba 4you i wyglądała ona jakby była robiona pod androida 3.0 i przez gimnazjalistę, a
@Tytanowy_Lucjan
przecież korporacje mają od dawna aplikacje i wyliczanie cen. ja ci pokazuje że każdy kij ma dwa końce a klienci w dużej mierze oczekują gór a sami nie szanują pracy taksówkarza. klient ma mieć cenę wyliczoną ale jak taksówkarz za 10 zł stację w korku na 20 minut to jest już jego praca i tak ma być. inny zamówi na licznik w godzinach szczytu i zdziwiony że korki powie ci że
@krucjan: Hehehe nie ze mną te numery, prawo to ubiegłym roku ukończył mój syn. Co do samochodów i taxi, jak widzisz ciężko by mi było jeżdzić taxi mając 2 auta w Szczecinie a 3 w Poznaniu. Jestem przygotowany na każdą sytuację. Właśnie się zastanawiam czy się nie wybrać w podróż życia, na przykład do Tkmax?
@dzieju41
to ciekawe co mówisz bo moja córka akurat skończyła medycynę i właśnie szukam dla niej domu z garażem w Warszawie, żeby miała gdzie parkować swojego nowego Mercedesa
@Tytanowy_Lucjan
no ja miałam ostatnio problem z Ukraińcem który pojechał źle (mimo że nawigacja go prowadziła dobrze) i się mnie pytał po ukraińsku gdzie ma jechać, kompletnie nie rozumiał jak do niego mówiłam że ma zawrócić. Druga sytuacja, typ pojechał prosto zamiast skręcić i ogarnął to 400 metrów dalej, zatrzymał się i chciał te 400 metrów cofać zamiast pojechać kolejne 400 metrów dalej do kolejnego skrzyżowania (tak jak mu nawigacja pokazywała po
@krucjan: Już pisałem, że te aplikacje wyglądają jakby pisała je moja babcia po bootcampie, a podczas moich testów tych apek nigdy nie było chętnych kierowców na jazdę za cenę znaną z góry, a pełno na jazdę z taksometrem, który mi nie pasuje. Tracą klienta a ja idę wtedy do Freenow czy bolta i przeważnie zawsze z kuponem.

Skoro warunki pracy tzn. czekanie, dojazdy, korki ci nie odpowiadają to zapraszam do zmiany
@Tytanowy_Lucjan

Skoro warunki pracy tzn. czekanie, dojazdy, korki ci nie odpowiadają to zapraszam do zmiany pracy.


to jest właśnie to przedmiotowe traktowanie o którym mówiłem, myślałem podobnie 10 lat temu jak oglądałem wywiady z korwinem. rada na poziomie Komorowskiego, zmień pracę weź kredyt.

nie wiem gdzie też wyczytałeś, że nie podoba mi się nie praca bo nic takiego nie napisałem. na nic też nie narzekam wiem z czym wiąże się moja praca,
@krucjan:
Osobiście wolę korpo, ale jak nikogo nie ma dostępnego z Radio ani City to biorę Bolta. Bolta biorę też jak wiem, że są jakieś ekstremalne korki bo nie płacę za stanie w nich. W Radio zawsze korzystam z aplikacji do zamawiania. W sumie mam TBW w to czy znam cenę przed przejazdem, czy nie jeżeli mówimy o kwotach 10-50 zł.
Jedyne czego mi brakuje w korpo, a co jest w