Wpis z mikrobloga

Jak wygląda pasek rozrządu po 58kkm? Ano tak jak w załączniku. Pacjent - Peugeot 2008 z silnikiem pure tech 1.2 130km z 2018 roku.
To jest już wersja po akcji serwisowej związanej z łuszczącym się paskiem... Tu niby miało być wszystko ok. Więc jak widać, nie bardzo im to wyszło...
Więcej zdjęć w komentarzu..

#francuskie #peugeot ale dotyczy też #citroen i #opel, bo w nich też te silniki występują...
Pobierz
źródło: WhatsApp Image 2023-01-20 at 22.05.33
  • 44
@Aik-
ja słyszałem że uszczelnienia zaworów trzeba wymieniać, ale puki co nic nie ruszam. Wymieniam olej max co 15kkm, robię płukanki co wymianę. Aktualnie bierze 3l oleju na 10kkm więc tragedii nie ma, auto przebieg 97kkm. Zobaczymy czy najciekawsze przede mną, puki co jest dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º)
@husky83: włącz PW


@francuskie: Włączyłem (swoją drogą - miałem włączone, do nowego wypoku nie przeniosły się ustawienia)

@husky83: jest akcja serwisowa https://francuskie.pl/blisko-700-tysiecy-samochodow-citroen-opel-i-peugeot-do-serwisu-wielka-akcja-naprawcza-silnikow-1-2/


@francuskie: Widziałem... Szkoda tylko, że tydzień temu odebrałem auto od mechanika, gdzie wydałem prawie 2k na naprawę (wymiana paska + czyszczenie silnika z resztek gumy)....
@mjr_bien: Ja patrzyłem w kilku autach i tak w Audi od zmiany oleju którym dojeżdżałem do pracy było 62 km/h średnia. Dojazd autostradą i wjazd wyjazd z miasteczka.

W peugeocie którym jeździliśmy po mieście średnia wyszła 32 km po 10k km. Możliwe że liczy ci także do średniej czas postoju z włączonym silnikiem, u mnie nie ma takich dużych korków żebyśmy stali po godzinie.