Wpis z mikrobloga

W latach 90 ubiegłego wieku mieliśmy do czynienia z jedną z największych baniek spekulacyjnych w historii giełdy. Zachłyśnięcie się inwestorów nowymi technologiami odbiło się czkawką, a indeks NASDAQ potrzebował aż 15 lat do odrobienia poniesionych strat po krachu i pęknięciu bańki.

Co napędzało bańkę? Dlaczego pękła? Jaki był efekt jej pęknięcia? Zapraszam do obejrzenia mojego najnowszego filmu na kanale!

#gielda #historie #ciekawostki #historia #lata90te #kryzys #wallstreet
Troyden - W latach 90 ubiegłego wieku mieliśmy do czynienia z jedną z największych ba...
  • 17
@Troyden
jeszcze nie oglądałem ale wiem, że za szereg kryzysów (Saving&loans, dotcom, 2008) jest odpowiedzialna polityka taniego kredytu banku rezerwy federalnej USA czyli sztucznie zaniżana stopa procentowa która doprowadziła do przeinwestowania w sektor produkcji dóbr kapitałowych, sam ówczesny prezes FED Alan Greenspan w wolnym tłumaczeniu mówił "nie zapobiegajmy kryzysom, lecz walczmy z ich skutkami ponieważ spekulacje rozwijają gospodarkę" doprawdy dziwna logika, przeciętny Amerykanin tylko zbiedniał
Z każdej bańki zostaje coś wartościowego - na oko 10%.

Jesteśmy w trakcie pękania obecnej - Krypto/blockchain/NFC (to ostatnie już pięknie pękło).
A tworzy się kolejna: metaverse.
Wykładniczo rosnąca liczba projektów AI też zastanawia ;)
@ricky_fernando: akurat pękanie bańki krypto objawia się w kolejnych "upadających giełdach"

Jesteśmy w trakcie pękania obecnej - Krypto/blockchain/NFC (to ostatnie już pięknie pękło).


@tagtagtagtagtag: no i właśnie wydaje mi się że z tego blockchain będzie tym wartościowym co zostanie po tym wszystkim i będzie fajnie wykorzystywany tam gdzie ma on sens.