Wpis z mikrobloga

tydzień temu, moje call opcje pierwszy raz zaświeciły się na czerwono... a dzisiaj pierwszy raz oficjalnie nie jestem na opcjach stratny, bowiem moje 2 call opcje nadrobiły straty wcześniejszych 5 call opcji, które nie wypaliły.

Zastanawiam się co zrobić dalej.


Więc biorę po 500 dogecoinów i słucham państwa! #cozrobic

#gielda #opcje #tsla
Pobierz anonimowy_programista - tydzień temu, moje call opcje pierwszy raz zaświeciły się na ...
źródło: Screenshot from 2023-01-26 15-50-54
  • 10
@anonimowy_programista: Ogólnie to nie kupuj opcji które potrzebują ruchu cenowego 200% aby wejść ITM. To już czysty hazard, nawet nie za bardzo spekulacja. Kupuj coś ATM albo delikatnie kilka % pod i taką opcję możesz trzymać dużo dłużej.
@SwiatWedlugAndrzeja: akurat odwrotnie. Jest coś takiego jak pozycja syntetyczna. 1 sprzedany PUT ATM + 1 kupiony call ATM = 100 akcji w portfelu.
Ryzyko - identyczne
Zachowanie kursu - identyczne (tylko trzeba pamiętać, ze przy opcji jesteś ograniczony czasowo)
Jedyna różnica, że kupując 100 akcji TSLA potrzebujesz 15500usd, a pozycję na opcjach otwierasz w okolicy 0USD (kupujesz calla za pieniądze z sprzedanego PUTa). Oczywiście broker zablokuje depozyt, ale dużo niższy niż