Wpis z mikrobloga

@waro: Ciekawe jaki cel ma Sikorski w klepaniu takich bzdur, może szuka pretekstu aby go wyrzucili z PO, co pomogłoby odkurzyć mu swoją karierę.

PO może być tylko zadowolone, że nie wybrali jego na kandydata na prezydenta. Bo co innego jak dyrdymały opowiada polityk na europejskiej emeryturze, a inny wydźwięk byłby jakby takie opinie wygłaszał ktoś kto nie tak dawno dostał 10 mln głosów.
@waro: Radziu jak był młodym dziennikarzem czy też korespondentem wojennym to lubił przy szklaneczce dobrej whisky snuć różne fantazje na temat geopolityki w dziennikarskim gronie.
Niestety, przegapił trochę moment w którym powinien zacząć uważać na to co i gdzie mówi. Wywiad dla ogólnopolskich mediów to nie jest zakrapiana posiadówa po partyjce golfa.
@OBAFGKM: wierzyć to jedno, brać pod uwagę i rozważania drugie. Ja bym nigdy nie pomyślał, że rząd w teorii kierujący się interesem kraju, może wytoczyć działa przeciwko największemu militarnemu sojusznikowi mając świadomość o nadchodzącej u granic jego kraju wojny. Obie kwestie są podobnie kuriozalne, z tym że ta druga jest łatwo weryfikowalna.
@waro: jestem totalnie antyPO, ale ma rację. On nie mówi, kto wysadził, ale kto miał interes. NS i wysadzenie go, spowodowało , że Niemcy i Rosja straciły wszelaką argumentację.
To raz. Dwa - jestem skłonny uwierzyć, że gdyby Rosja przejęła Ukrainę, a było naprawdę blisko, to raptem by się okazało, że chcemy jednak zachód Ukrainy dla siebie...
Na szczęście jednak UA się obroniła i teraz wszelakie kwasy nie będą miały miejsca,
@waro: Nie Polska tylko PiS i miało to się odbyć pod przykryciem pomocy dla Ukrainy. Jeżeli rząd w Kijowie by upadł w 4 doby, ruszyły setki tysięcy uchodźców, a państwa NATO, Polska i Węgry "przyszłyby z pomocą", weszły na teren Zachodniej Ukrainy by powstrzymać pochód rosyjskich wojsk na zachód od Kijowa to brzmi to znacznie bardziej wiarygodnie niż "chcieli rozbioru Ukrainy".
To by wyjaśniało kuriozalną walkę z USA pt. "przejęcie TVNu" w przededniu wojny na Ukrainie.


@smutny_przerebel: To była akcja na złagodzenie sankcji na rurę od Putina i pogłoski jakoby Biden miał zmienić politykę dotyczącą Europy środkowo wschodniej, czyli powrotu do grania na Niemcy jako rozdającego karty w regionie co wcześniej zmienił Trump.
@waro: @apaczessi Przecięz robi po czesci to samo do PIS, ktore jedzie z narracja o tym, że Tusk to przyjaciel Rosji a opozycja jest prorosyjska itp. Nie wiem dlaczego niektórych oburza taka nadmuchiwana narracja tylko wtedy gdy ktoś zastosuje ją wobec PiS.
@szurszur: Pisowskie próby przylepienia Putina Tuskowi i PO są żenujące, bo każdy rządzący w tamtych czasach miał styczność z Rosją i próbował prowadzić normalne stosunki. Lech Kaczyński chciał lecieć 9 maja 2010 do Moskwy , o J. Kaczyńskim po katastrofie smoleńskiej napisano też wiele.

Radosław Sikorski jest byłym ministrem spraw zagranicznych, dyplomatą i doskonale wie jaki odzew będą miały jego słowa, zwłaszcza kiedy funkcjonuje rosyjska narracja o planach zajęcia Zachodniej Ukrainy
@apaczessi: Nigdzie nie twierdziłem, że jego zachowanie jest własciwe. Uważam tylko, że przyjął konwencje prowadzenia polityki (populizm i przesada) jaką od lat stosuje PiS. Moim zdaniem od tego powinni być mniej istotni politycy w formacji, z drugiej strony w pIS też takim jezykiem mówi Kaczyński.
  • 13
@smutny_przerebel
taa i dlatego 3 miesiące przed wojną rozpoczęto inwentaryzacje magazynów, uruchomiono warsztatu remontowe czołgów i bwp, szykowano z magazynów transporty amunicji i broni. to dlatego pierwsze pociągi z amunicja pojechały na ukraine 1 dnia wojny To dlatego polskie siły sp3cjalne szkoliły ukraińskich żołnierzy pół roku wcześniej. taaa a może ta teoria Sikorskiego to stek bzdur, pytanie czy walnął się w głowę czy #!$%@? to celowo...
@houk: #!$%@?ąc od prawdziwości tezy o chęci zajęcia zachodniej Ukrainy, to co piszesz jej nie potwierdza, ani nie podważa. Przygotowanie broni miałoby miejsce w jednym i drugim przypadku.
Ponadto Niemcy też przekazały amunicje, chełmy, mardery... no i co z tego? Chyba każdy widzi gdzie leżą i jak starają się pilnować swoich interesów.
Generalnie chciałeś coś udowodnić, tylko do końca nie wiadomo co, bo te argumenty mogą świadczyć za jednym i drugim.
akurat o tej drugiej kwestii słyszałem z wielu ust. I wcale nie jest to takie nieprawdopodobne. Poczuli wiatr geopolitycznych zmian i być może chcieli coś na tym ugrać. To by wyjaśniało kuriozalną walkę z USA pt. "przejęcie TVNu" w przededniu wojny na Ukrainie.


@smutny_przerebel: PiS od razu udzielił pełnej pomocy Ukrainie od pierwszych dni wojny:
https://www.nbp.pl/homen.aspx?f=/en/aktualnosci/2022/24.02-2.html
Jak już to po prostu sytuacja TVN miała być, by coś na tym ugrać -
@waro: można się o wszystko #!$%@?ć do PiSu. Nienawidzę tej partii, ale uczcie trzeba powiedzieć, że w sprawie Ukrainy działają od początku prawidłowo. Zgodnie z naszą racja stanu. Mam tylko nadzieję, że za jakiś czas nie wyjdą wałki które wychodziły np. podczas covidu, że jakiś #!$%@? podkrążone oczy zarobił 200mln i #!$%@?ł na emeryturę. Zresztą co ja się oszukuję, na pewno wyjdą. Dlatego #!$%@?ć ich tak samo jak ruskich.
akurat o tej drugiej kwestii słyszałem z wielu ust.


@smutny_przerebel: Słyszałeś, że coś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele...

Podobnie Sikorski, opozycja próbując jak najbardziej dowalić PiS bo idą wybory, nie cofa się nawet przed szkodzeniem Polsce...
cóż niestety w szkodzeniu własnemu narodowi w imię własnych korzyści mamy długą tradycję.

Putin proponował Tuskowi rozbiór Ukrainy
Pobierz
źródło: PutinTusk
Słyszałeś, że coś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele...


@PanAlbert: doskonale wiem co słyszałem i czego się to tyczyło, daruj sobie linkowanie do artykułów sprzed 10 lat. No chyba, że wiesz co wiem, lepiej ode mnie. No w takim przypadku, to ciężko mi będzie dyskutować.
doskonale wiem co słyszałem i czego się to tyczyło, daruj sobie linkowanie do artykułów sprzed 10 lat. No chyba, że wiesz co wiem, lepiej ode mnie. No w takim przypadku, to ciężko mi będzie dyskutować.


@smutny_przerebel: Tu nie ma co dyskutować, takie banialuki o słyszeniu z wielu ust każdy może napisać.
Ja np. mógłbym napisać, że słyszałem z wielu ust, że Radek Sikorski bierze kasę od Putina za niszczenie wizerunku Polski,
@PanAlbert
przez chwilę pomyślałem, że zalinkuję do publikacji potwierdzających moje słowa, jednak stwierdziłem, że dam ci tę satysfakcję z pozornie wygranej dysputy. Dyskusja z takimi wykopowymi personami jak ty mija się z celem, zwyczajnie szkoda mojego czasu. dobrego wieczoru.
@smutny_przerebel: Kto by szkolił Ukraińców pół roku wcześniej gdyby miał chociaż cień ochoty ich zaatakować albo przejąć ich teren. Coś u Ciebie z logiką słabo kolego :D


@houk: ja bym poszedł o krok dalej i stwierdził, że jako członek NATO szkolimy Ukraińców już od 2014 roku. Argument tak samo trafiony jak i poprzednie.
@PanAlbert: z rozumowaniem u ciebie słabo, bo na tamtym etapie było to tylko wyrażenie opinii. Do argumentacji nie doszło, bo patrząc na formę prowadzenia przez ciebie dyskusji stwierdziłem, że z idiotami polemizować nie ma sensu. Zresztą już się nawet całkiem miło z tobą pożegnałem, więc nie wiem po co dalej kontynuujesz.
Zresztą już się nawet całkiem miło z tobą pożegnałem, więc nie wiem po co dalej kontynuujesz.


@smutny_przerebel: Nie wiem czy zauważyłeś, ale to jest forum dyskusyjne, a nie spotkanie na herbatce u Ciebie w mieszkaniu. Pożegnać to się możesz co najwyżej Ty sam. Ja nadal z rozbawieniem obserwuję Twoją argumentację, słyszałem z wielu ust, że trąci ona nieco hipokryzją xD
@smutny_przerebel:
Przecież ta teoria o zajęciu zachodniej Ukrainy tak się kupy nie trzyma, że kisne czytając te przygłupiaste tłumaczenia i fikołki próbujące bronić tej tezy. Szkoda na was nawet ryja strzępić. Już widzę, jak Polska wbrew NATO rzuca się na Ukraine, wcześniej inwestując w nią kupę pieniędzy w postaci szkoleń, sprzętu. I kupę czasu i sił dyplomatów budujących od dłuższego czasu pozytywne relacje. Rzuca się do tego totalnie nieprzygotowana, z małą