Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, po prostu ja #!$%@?ę. Radziu gada głosem Korwina.

Najpierw snuje teorię, że początkowo Polska miała chęci dołączyć do rozbiorów Ukrainy, a potem sugeruje że mogła też wysadzić NS2 (lub Ukraina czy USA).

Nie ma #!$%@?. Ten wywiad już mu nie przejdzie płazem jak "thank you USA".

#ukraina
waro - Ja #!$%@?ę, po prostu ja #!$%@?ę. Radziu gada głosem Korwina.

Najpierw snuje ...

źródło: temp_file.png2734886876917591212

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@waro: Ciekawe jaki cel ma Sikorski w klepaniu takich bzdur, może szuka pretekstu aby go wyrzucili z PO, co pomogłoby odkurzyć mu swoją karierę.

PO może być tylko zadowolone, że nie wybrali jego na kandydata na prezydenta. Bo co innego jak dyrdymały opowiada polityk na europejskiej emeryturze, a inny wydźwięk byłby jakby takie opinie wygłaszał ktoś kto nie tak dawno dostał 10 mln głosów.
  • Odpowiedz
@waro: akurat o tej drugiej kwestii słyszałem z wielu ust. I wcale nie jest to takie nieprawdopodobne. Poczuli wiatr geopolitycznych zmian i być może chcieli coś na tym ugrać. To by wyjaśniało kuriozalną walkę z USA pt. "przejęcie TVNu" w przededniu wojny na Ukrainie.
  • Odpowiedz
@waro: Radziu jak był młodym dziennikarzem czy też korespondentem wojennym to lubił przy szklaneczce dobrej whisky snuć różne fantazje na temat geopolityki w dziennikarskim gronie.
Niestety, przegapił trochę moment w którym powinien zacząć uważać na to co i gdzie mówi. Wywiad dla ogólnopolskich mediów to nie jest zakrapiana posiadówa po partyjce golfa.
  • Odpowiedz
@OBAFGKM: wierzyć to jedno, brać pod uwagę i rozważania drugie. Ja bym nigdy nie pomyślał, że rząd w teorii kierujący się interesem kraju, może wytoczyć działa przeciwko największemu militarnemu sojusznikowi mając świadomość o nadchodzącej u granic jego kraju wojny. Obie kwestie są podobnie kuriozalne, z tym że ta druga jest łatwo weryfikowalna.
  • Odpowiedz
@waro: jestem totalnie antyPO, ale ma rację. On nie mówi, kto wysadził, ale kto miał interes. NS i wysadzenie go, spowodowało , że Niemcy i Rosja straciły wszelaką argumentację.
To raz. Dwa - jestem skłonny uwierzyć, że gdyby Rosja przejęła Ukrainę, a było naprawdę blisko, to raptem by się okazało, że chcemy jednak zachód Ukrainy dla siebie...
Na szczęście jednak UA się obroniła i teraz wszelakie kwasy nie będą miały miejsca,
  • Odpowiedz
@Michal2601: może tsk było, może nie. Może radek ma rację, może #!$%@?.
Ale sęk w tym, że nawet mówienie o tym głośno, nawet jeśli to prawdsla, to jest woda na młyn kacapskiej propagandy i powinien trzymać język za zębami.
  • Odpowiedz
@waro: Nie Polska tylko PiS i miało to się odbyć pod przykryciem pomocy dla Ukrainy. Jeżeli rząd w Kijowie by upadł w 4 doby, ruszyły setki tysięcy uchodźców, a państwa NATO, Polska i Węgry "przyszłyby z pomocą", weszły na teren Zachodniej Ukrainy by powstrzymać pochód rosyjskich wojsk na zachód od Kijowa to brzmi to znacznie bardziej wiarygodnie niż "chcieli rozbioru Ukrainy".
  • Odpowiedz
To by wyjaśniało kuriozalną walkę z USA pt. "przejęcie TVNu" w przededniu wojny na Ukrainie.


@smutny_przerebel: To była akcja na złagodzenie sankcji na rurę od Putina i pogłoski jakoby Biden miał zmienić politykę dotyczącą Europy środkowo wschodniej, czyli powrotu do grania na Niemcy jako rozdającego karty w regionie co wcześniej zmienił Trump.
  • Odpowiedz
@waro: @apaczessi Przecięz robi po czesci to samo do PIS, ktore jedzie z narracja o tym, że Tusk to przyjaciel Rosji a opozycja jest prorosyjska itp. Nie wiem dlaczego niektórych oburza taka nadmuchiwana narracja tylko wtedy gdy ktoś zastosuje ją wobec PiS.
  • Odpowiedz
PO może być tylko zadowolone, że nie wybrali jego na kandydata na prezydenta.


@apaczessi: Dwukrotnie go nie wybrali, bo w PO go nie lubią i to nie jest jakaś tajemnica, nawet Newsweek o tym pisał. Sikorski ma trudny charakter.
  • Odpowiedz
@szurszur: Pisowskie próby przylepienia Putina Tuskowi i PO są żenujące, bo każdy rządzący w tamtych czasach miał styczność z Rosją i próbował prowadzić normalne stosunki. Lech Kaczyński chciał lecieć 9 maja 2010 do Moskwy , o J. Kaczyńskim po katastrofie smoleńskiej napisano też wiele.

Radosław Sikorski jest byłym ministrem spraw zagranicznych, dyplomatą i doskonale wie jaki odzew będą miały jego słowa, zwłaszcza kiedy funkcjonuje rosyjska narracja o planach zajęcia Zachodniej Ukrainy
  • Odpowiedz
@apaczessi: Nigdzie nie twierdziłem, że jego zachowanie jest własciwe. Uważam tylko, że przyjął konwencje prowadzenia polityki (populizm i przesada) jaką od lat stosuje PiS. Moim zdaniem od tego powinni być mniej istotni politycy w formacji, z drugiej strony w pIS też takim jezykiem mówi Kaczyński.
  • Odpowiedz
@LifeReboot: Naprawdę uważasz, że Polska wspólnie z Węgrami i powiedzmy jeszcze Słowacją wysłała by wojska na zachodnią Ukrainę do zwarcia z Ruskimi, jeżeli rząd w Kijowie by upadł ?
  • Odpowiedz
  • 13
@smutny_przerebel
taa i dlatego 3 miesiące przed wojną rozpoczęto inwentaryzacje magazynów, uruchomiono warsztatu remontowe czołgów i bwp, szykowano z magazynów transporty amunicji i broni. to dlatego pierwsze pociągi z amunicja pojechały na ukraine 1 dnia wojny To dlatego polskie siły sp3cjalne szkoliły ukraińskich żołnierzy pół roku wcześniej. taaa a może ta teoria Sikorskiego to stek bzdur, pytanie czy walnął się w głowę czy #!$%@? to celowo...
  • Odpowiedz
@waro: ale jak to przecież dla wykopków Sikorski to był monsz stanu czysta dziewica na białym koniu o intelekcie ajsztajna. Nie pisz tak o wielkim Radziu naszym niespełnionym prezydencie
  • Odpowiedz
Tutaj są tacy fanboje Sikorskiego i Platformy, że co by Sikorski nie
odpierdzielił to będą go tłumaczyć, bronić i robić fikołki. No niechby to samo powiedział polityk z dowolnej innej partii niż PO, byłby tu płomień i wyzwiska od zdrajców Polski, słusznie zresztą.
  • Odpowiedz
@houk: #!$%@?ąc od prawdziwości tezy o chęci zajęcia zachodniej Ukrainy, to co piszesz jej nie potwierdza, ani nie podważa. Przygotowanie broni miałoby miejsce w jednym i drugim przypadku.
Ponadto Niemcy też przekazały amunicje, chełmy, mardery... no i co z tego? Chyba każdy widzi gdzie leżą i jak starają się pilnować swoich interesów.
Generalnie chciałeś coś udowodnić, tylko do końca nie wiadomo co, bo te argumenty mogą świadczyć za jednym i drugim.
  • Odpowiedz