Wpis z mikrobloga

@ainam102: Kolejny c.bał. Ten argument to taki mix na poziomie kaczyńskiego i menela spod sklepu. Nikt nie broni postawić budy obok, kolega wyżej był chętny bo twierdzi, że zrobi taniej i lepiej.
Widać im się opłaca cena jest 48zł i jest klient na to. Jak przestanie się opłacać to sami się zamkną ludzie stracą pracą, zmniejszy się konkurencja i wpływy z podatków. Potem Ty będziesz płakał, że kebs kosztuje 70zł (nie
dziury na drodze, której nie będzie za co zakleić i


@Wizun: droga ma właściciela, który powinien o nią dbać i odpowiada za jej stan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wizun:

Oho kolejny Janusz się odezwał. Załóż swój biznes nosaczu i zobacz jakie są koszty.

Jako konsument mogę narzekać na co chcę i kupować tam gdzie chcę. Podwyższasz ceny do poziomu którego nie akceptuję - nie kupuję u ciebie i nie interesuje mnie czy twoja firma upadnie czy nie, bo idę tam gdzie jest taniej.
zahir od dłuższego czasu zaczął lecieć w #!$%@? i to ostro


@Caban1908: ale przynajmniej mięso jest zawsze dobre. Wolę sobie kebsa z zahira, bo mam pewność że go zjem, a jak gdzie indziej zamawiam to zawsze loteria, czasem mięso przyjdzie spalone, czasem z chrząstkami, czasem niedopieczone.
@Kasahara:

Wszystkim co piszą, ze interes etc. Przypominam, że rozmawiamy o kebabie czyli bardzo tanim lokalu do prowadzenia (liczba potrzebnych etatów), tanich składnikach bo to trash jedzenie szczególnie typ jak ten tu mięsa z "kulą mocy". Wiele restauratorów podniosło ceny, obniżyło gramaturę czy jakości; ale tutaj przegięli dla mnie na grubo w porównaniu do konkurencji innych kebabaów; bo wychodzi na to, ze z piciem bym musiał jako chłop wydać 100-110 PLN