Wpis z mikrobloga

@galek:

Parenting creates a kind of "procreational Ponzi scheme", he (D. Benatar) says.

Each generation benefits – within both families and societies – from creating a succeeding generation, which thereby generates the need for that generation to itself create a new one.


"It's a Ponzi scheme in that eventually it's going to go bust. And the final people are going to have to pay a price and will pay a price."
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mimiron: @memento_mori: @galek:

A a a ale jak to nie chcecie mieć dzieci? Przecież to tylko dodatkowe 20k zł rocznie na utrzymanie minimum, bez pewności że wszystko będzie okej, a sprowadzając go na ten świat wcale nie fundujesz mu depresji gratis, prawda? Bo przecież wskaźniki samobojow są niskie prawda? Prawda?
@galek lol, przecież sam antynatalistyczny wpis w ogóle nie nawiązuje do interesu dzieci tylko do tego czy opłaca się rodzicom miec dzieci to chyba nie takie dziwne ze odpowiedzi też są dotyczą interesu rodziców xD
@galek > No tak rozmowa o powołaniu dzieci do życia nie ma nic wspólnego z tymi dziećmi

Rozmowa o interesie rodziców w robieniu dzieci nie ma nic wspólnego z rozmową o interesie dzieci w powoływaniu ich na świat. Argumenty są zupełnie inne bo punktem odniesienia jest inna osoba.

Właśnie tu jest sedno, natalisci sobie rozkminiaja czy to im się opłaci a temat opłacalności dla dziecka jest przemilczany


Ale patrząc na treść posta
@garrincha94 ty jesteś trzeźwy?

Bo dużo natalistow się wypowiadało i autor posta też prezentuje logikę natalistyczna, nie chce dzieci z powodów innych niż antynatalistyczne
autor posta też prezentuje logikę natalistyczna, nie chce dzieci z powodów innych niż antynatalistyczne


@galek: Rozumiem, prawdziwy antynatalista nie chce dzieci tylko z powodów antynatalistycznych. Jeżeli mówi o innych powodach to już prezentuje logikę natalistyczną.

Bo dużo natalistow się wypowiadało


Czyli oburzyłeś się że żaden z natalistów nie interesuje się losem dzieci w wątku który nie dotyczy interesu dzieci. Rozumiem że jeżeli nataliści będą omawiać hodowlę surykatek południowoafrykańskich to też mogę
@garrincha94 nawet nie wiem jak Twój wysryw skomentować

Wątek posiadania dzieci w mojej ocenie dotyczy głównie dzieci, wiem że natalisci to inaczej odbierają

Właśnie tego się tyczył mój post, że nikt się do tego nie odniósł