Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Koszty życia w Polsce są ogromne, a zarobki żałośnie niskie. Paliwo i auta tak drogie, że nie opłaca się podróżować. Mam już dość. Od tego roku zaczynam prowadzić minimalistyczny styl życia. Będę kupowała tylko to, co niezbędne. Żadnych wyjść do klubów/barów/restauracji/kina/centrów handlowych. Gotowanie w domu prostych potraw z tanich składników i zero marnowania żywności. Rezygnacja ze wszystkich płatnych usług typu Netflix czy Spotify - zamiast tego torrenty. Używanie zwykłego telefonu komórkowego za 100 zł zamiast iPhone kosztującego 5000. Usunięcie mediów społecznościowych. Koniec z życiem na pokaz, nie obchodzi mnie co pomyślą znajomi czy sąsiedzi - nie mam zamiaru ich naśladować i brać udziału w wyścigu szczurów.

#polska #inflacja #pieniadze #zycie #oswiadczenie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c4154c01f4c80d1901a031
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 24
Minimalizm to styl życia a nie asceza. Podróżować zawsze się opłaca, pozbądź się z życia zbędnych rzeczy i nie kupuj tego co zbędne, praktykuje to od 2 lat, moje życie jest już tak uproszczone, że mam 12 takich samych t-shirtów i mi to starcza, a zakupy ubraniowe robię raz do roku kupując to samo co wcześniej po znalezieniu swojego ''stylu''. Gotuj proste dania, ale kupuj produkty dobrej jakości, inaczej odbije się to
@AnonimoweMirkoWyznania: Polecam filtr do wody. Dzięki niemu nie tylko nie trzeba nosić kilogramów napoju do domu, to jeszcze jest to oszczędność jakieś 150-250zł miesięcznie. W dodatku zdrowiej. Dla smaku można wlać wodę do dużego garnka i wrzucić kilka tabletek witaminowych smakowych.

W ogóle dziwię się dlaczego ludzie tak nie robią, że nie pojawiła się na to moda. Dla ekologii jest to też mniejsza ilość plastiku.