Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Koszty życia w Polsce są ogromne, a zarobki żałośnie niskie. Paliwo i auta tak drogie, że nie opłaca się podróżować. Mam już dość. Od tego roku zaczynam prowadzić minimalistyczny styl życia. Będę kupowała tylko to, co niezbędne. Żadnych wyjść do klubów/barów/restauracji/kina/centrów handlowych. Gotowanie w domu prostych potraw z tanich składników i zero marnowania żywności. Rezygnacja ze wszystkich płatnych usług typu Netflix czy Spotify - zamiast tego torrenty. Używanie zwykłego telefonu komórkowego za 100 zł zamiast iPhone kosztującego 5000. Usunięcie mediów społecznościowych. Koniec z życiem na pokaz, nie obchodzi mnie co pomyślą znajomi czy sąsiedzi - nie mam zamiaru ich naśladować i brać udziału w wyścigu szczurów.

#polska #inflacja #pieniadze #zycie #oswiadczenie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c4154c01f4c80d1901a031
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 24
@AnonimoweMirkoWyznania: strzelam że jesteś przed 30. Wyrośniesz. Wiadomo, na początku trzeba "się dorobić", nie da się od razu kupić wszystkiego co się chce np. nowego auta, elektroniki, nie mówiąc o mieszkaniu albo jego wyposażeniu. Jak to już nabędziesz to przyjdzie ci chęć kupienia iphona zamianst xiaomi, lot na objazdówkę po USA za 15k zamiast grilla na działce itp. Co do netlixów to zgadzam się.