Wpis z mikrobloga

@Marvel7: No poniosło cie z tym 1 mln za dwa pokoje.. W takich Katowicach jak rynek wtórny to już za 250k możesz kupić dwa pokoje, za 300k znajdziesz już w stanie do wprowadzenia, ale może wymagające odświeżenia. Może nie w centrum miasta ale nadal w mieście, nie na terenach podmiejskich.
@caslin: no to tego już troche nie rozumiem. Sam będąc gołodupcem w ok. dwa lata uzbierałem jakieś 50k, zarabiając przez większość tego czasu grubo poniżej średniej. Dodać do tego drugą osobę i cyk, jest 100k. A mając 100k można kupować mieszkanie za 500k. Szczególnie jak oboje macie powyżej średniej krajowej.
-drugi przypadek to jakiś starszy facet który uzbierał na tirach z ok 3 miliony - ok, ale wg jego mentalności, może żyć z tego jako rentier.


@miszczu90: Dałoby się od wielkiej biedy - pakując toto na 3% rocznie netto byłoby jakieś 90k, czyli i an bardzo skromne życie i na bardzo powolne powiększanie kapitału

Zakładam, że nie trzyma tego w jednym banku...?
W zamian dzięki temu otrzymujemy swoje mieszkanie na własność bez konieczności wyrzucania pieniędzy w błoto na wynajem. To dużo


@maximuss: Jednocześnie na wczesnym etapie życia i kariery wrzucamy sobie w portfel produkt finansowy o zmiennych kosztach, generujemy duże ryzyko (czyli będziemy mniej chętni do innych ryzykownych działań), za to możemy powiedzieć że za xx lat to spłacimy.
3 milionów w tej chwili ma przy 7% około 210k


@Jacoppo: > Ale tak - samych odsetek (nie naruszając nawet kapitału), na zwykłej lokacie bankowej ( a więc bez ryzyka) będzie wyciągać brutto więcej, niż większość zarabia na etacie...

@Mr--A-Veed: nie bierz się za finanse - do zabawy w rentiera są obligacje skarbowe.
@Marvel7:

@MG78 przegiąłem co? Pożycz w banku 500k w miejszym mieście ile bank chce obecnie żebyś oddał 1mln? Więcej?


Kupuje teraz deweloperskie 65m 4 pokoje w szeregu za mniej niż 450k. Prawie 100k to wkład, czyli 350k kredytu. Rata stała przez 5 lat będzie ok 2700 PLN, potem nie wiem przez kolejne 20 lat. Jak jesteś singlem to wystarczy że zarabiasz 8k netto żeby dostać 360k. To że nie chcesz się
@Marvel7:

@Mufann mówimy o singlach. Zero pomocy od rodziców itp. Jedna osoba. Zdolność liczona na 1 osobę. 450/800k jak napisałeś policz sobie xD


No to w dalyszm ciągu 450k - wartość, 90k wkład, 350k kredyt. 8k netto daje ci 360k zdolności. Do ogarnięcia dla singla po studiach. Rata 2700-3000 na 25 lat przy oprocentowaniu 7,9.

Nie marudź tylko weź się do roboty i wszystko jest to ogarnięcia nawet jak jesteś singlem.
Jak jesteś singlem to wystarczy że zarabiasz 8k netto


@promatiq: A nie to spoko, wiadomo wystarczy iść na bootcamp z programowania i miliony same wpadają na konto. xD Zarabiając 8k netto zarabiasz więcej niż 85% osób w Polsce, tak żebyś zrozumiał gdzie leży problem i nie, nie każdy może zostać wrzucony do IT.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Filipterka25: nie bierz się za finanse - do zabawy w rentiera są obligacje skarbowe.

Ale, że gdzieś mi się rachunek nie zgadza?

Oczywiście, że jak ktoś na serio chce bezpiecznie ulokować 3 mln, żeby mieć z nich zysk, to kupuje obligacje.

Ja podałem przykład najprostszego możliwego instrumentu,bajki by miał dostępny.

Inna sprawa, że żaden bank raczej lokaty na 3 mln nie którzy. Nie mniej - chodziło o pokazanie skali, że przy